У Міноборони отруєння військових у «Десні» назвали держзрадою

У Міноборони отруєння військових у «Десні» назвали держзрадою

1571
Ukrinform
Дії винних у масовому отруєнні військовослужбовців 169-го навчального центру «Десна» можуть кваліфікуватися як державна зрада.

Про це повідомив начальник центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко на брифінгу у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Можу сказати, що те, що сталося, - дуже погано. Люди прийшли, щоб захистити Батьківщину, і натомість отримали таке до себе ставлення. Такі дії можуть кваліфікуватися як зрада, хоча остаточне рішення і кваліфікацію прийматиме прокуратура», - сказав посадовець, уточнивши, що цей випадок завдав значної шкоди боєздатності ЗСУ.

Він нагадав, що у червні велика група військовослужбовців НЦ «Десна» у кількості близько 200 осіб потрапили до лікувальних закладів зі скаргами на отруєння та кишкові розлади. За рішенням міністра оборони очолюваний Марченком центр здійснив раптову перевірку військової частини, під час якої з'ясувалося, що для харчування військових використовувалися продукти  низької якості, які до того ж зберігаються у невідповідних умовах. Зокрема, це стосується консервів, якість яких була в кілька разів нижча від стандартів за наявністю білків, вуглеводів та інших поживних речовин. Такі самі недоліки були виявлені у сухих пайках.

«Військова служба правопорядку наразі проводить розслідування інциденту. До кінця тижня результати цього розслідування будуть доведені до міністра оборони, який прийматиме рішення щодо покарання винних. Матеріали розслідування будуть передані в прокуратуру», - сказав Марченко.

Він повідомив, що неякісні продукти постачала компанія «Візит», яка отримувала сертифікати якості від центру ветеринарного забезпечення Міністерства оборони. Наразі триває розслідування дій посадових осіб. Контракт на постачання продуктів вартістю 400 мільйонів гривень було укладено на рік, і, за словами Марченка, може бути оскаржений та припинений лише в судовому порядку.

На сьогодні, як зазначив начальник центру, працюють три виїзні групи Міністерства оборони з перевірки якості харчування в місті Черкаське (Дніпропетровська обл.), а також у військових частинах, що дислокуються в Херсоні та Харкові.

«Ми не допустимо повторення подібних інцидентів у майбутньому і будемо проводити постійні перевірки якості продуктів. Всі потенційні фірми-постачальники мають про це добре знати», - сказав Марченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>