Активісти просять Гройсмана взяти під контроль закупівлю ліків

Активісти просять Гройсмана взяти під контроль закупівлю ліків

906
Ukrinform
Громадські організації просять Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана втрутитися в процес передачі закупівель ліків міжнародним організаціям на 2016-й рік та зупинити штучне блокування Міністерством охорони здоров’я нового закупівельного циклу. 

Про це йдеться у відкритому листі до Прем’єр-міністра, оприлюдненому Антикорупційною групою Реанімаційного пакету реформ, БФ «Пацієнти України» та ГО «Центр протидії корупції», який є у розпорядженні Укрінформу.

Як зазначають автори звернення, закупівлі лікарських засобів через міжнародні спеціалізовані організації довели свою ефективність, оскільки  станом на 7 липня  у гривневому еквіваленті економія на закупівлях ліків та вакцин порівняно з цінами Міністерства охорони здоров'я 2014-го року склала 790 млн грн. Фактично на рахунках спеціалізованих організацій ще залишилося 204 млн грн, які будуть використані для додаткової закупівлі ліків

"На жаль, ми як представники громадськості спостерігаємо опір з боку Міністерства охорони здоров'я України щодо продовження цієї ініціативи у 2016-му році. Попри гучні публічні заяви в.о. міністра охорони здоров'я України організувати процес підписання контрактів та передачі закупівель на 2016-й рік спеціалізованим організаціям до 20 липня, мусимо констатувати той факт, що наразі відбувається саботаж та затягування передачі закупівель спеціалізованим організаціям всередині Міністерства", - йдеться у відкритому листі.

Як стверджують його автори, про це свідчить той факт, що проект угод між МОЗ та міжнародними організаціями, розроблений фахівцями Міністерства та направлений до міжнародних організацій для підписання й роботи у 2016-му році, містить низку критичних неузгодженостей. Такі кроки Міністерства охорони здоров'я блокують можливість спеціалізованим організаціям підписати відповідні угоди та виконати закупівлі для уряду України у 2016-му році. Міжнародні організації вже повідомили про цей факт Міністерство охорони здоров'я.

Зокрема, в контрактах йде мова про необхідність поставок 100% препаратів не пізніше 90 днів з моменту підписання контракту. Це є дискримінаційною нормою, оскільки згідно з українським законодавством всі постачальники мають вдвічі більший термін поставок, а саме - 180 днів з моменту оплати. Навіть більше, контракти, розіслані міжнародним організаціям, містять низку грубих помилок. Так, зокрема, контактною особою в контрактах вказаний колишній заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець, який вже звільнився з посади. А курс валюти для британської агенції пропонують рахувати за «внутрішнім обмінним курсом валют ООН». "Це свідчить про те, що керівництво Міністерства охорони здоров'я досить недбало поставилося до зазначених документів. Така недбалість з боку Міністерства охорони здоров'я ризикує призвести до дипломатичного скандалу", - застерігають активісти.

Вони констатують, що таким чином, відбувається технічне затягування процедур, що впливає на оперативність процесу закупівлі, а також поставки препаратів за кошти Державного бюджету 2016-го року, з огляду на те, що шість місяців 2016-го року вже позаду.

"Просимо на найближчому засіданні Кабінету міністрів України, яке відбудеться 20 липня, розглянути та затвердити зміни до нормативно-правових актів, що покращать процес міжнародних закупівель ліків та вакцин у 2016-му році, про які громадські організації заявляли раніше, а також розглянути питання саботажу цього процесу з боку Міністерства охорони здоров'я України", - зазначають автори звернення.

Окрім того, вони просять Прем'єр-міністра дати особисте доручення в.о. міністру охорони здоров'я укласти договори з міжнародними організаціями та здійснити перерахування коштів за контрактами до кінця липня,  а також вимагають провести внутрішнє розслідування "у зв'язку із службовою недбалістю співробітників МОЗ, причетних до підготовки неякісних контрактів" та притягти їх до дисциплінарної відповідальності. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>