Україні цікавий досвід Німеччини у боротьбі з плагіатом - Гриневич

Україні цікавий досвід Німеччини у боротьбі з плагіатом - Гриневич

1409
Ukrinform
Україна працює над удосконаленням законодавства і процедур у сфері гарантування академічної доброчесності і має намір застосувати німецький досвід.

Про це кореспондентові Укрінформу сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Треба вдосконалювати наше законодавство з тим, щоб ми могли більш ефективно боротися з плагіатом ... Для нас важливо забезпечити нові прозорі процедури розглядів. Нам цікавий європейський досвід правильних процедур, сподіваюся, що ми почерпнемо досвід німецьких колег і в цьому питанні», - сказала міністр.

За її словами, запуск Нацагентства щодо забезпечення якості освіти, який очікується у вересні, є дуже важливим кроком. В агентстві працюватиме комітет у справах етики, який зможе розглядати такі справи саме в колі вчених, а не чиновників. Вона також особливо наголосила на важливості призначення в цей орган нових людей, бо в іншому разі «ми отримаємо нові назви без нового змісту».

Глава МОН нагадала, що в контексті академічної доброчесності утворення  Нацагентства передбачено новим законом про вищу освіту.

Виступаючи у вівторок на першому Діалозі "Німецько-українське співробітництво в сфері освіти і науки: основні моменти - поточне вимірювання - перспективи», Гриневич також детально поінформувала про закон про освіту, який охоплює всі етапи від дошкільної освіти до освіти дорослих. Вона також розповіла про формування Ідентифікаційного комітету з питань науки.

При цьому Гриневич наголосила, що розробка документів і проектів велася в останні роки. У цьому контексті вона визнала, що різка зміни політики унаслідок зміни уряду, парламенту «завдає величезних збитків у цілому системі, нівелюючи успіхи і досягнення». Міністр пообіцяла продовжувати все «те хороше, що напрацьовано попереднім (урядом. - Ред.)». За її словами, закони, які вже проголосовані в парламенті, є «тієї дорожньою картою для імплементації реформи, наскільки б частою не була ротація уряду».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-