Список соціальних продуктів можуть суттєво скоротити

Список соціальних продуктів можуть суттєво скоротити

1988
Ukrinform
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розглядає можливість суттєвого скорочення переліку так званих соціальних продуктів та хоче відмовитись від державного регулювання цін на продукти.

Про це під час виступу у Торгово-промисловій палаті України заявив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Державне регулювання цін на продукти харчування є неефективним як з економічної, так і з технічної точки зору. Тому ми хочемо відмовитися від такої практики. Також ми хочемо суттєво скоротити, або зовсім скасувати перелік так званих соціальних продуктів", - сказав Нефьодов.

За його словами, у Мінекономрозвитку сподіваються прийняти необхідні нормативні акти приблизно через місяць.

"Поки що необхідно провести роз'яснювальну роботу щодо такого проекту постанови, але економічний блок уряду повністю її підтримує", - сказав заступник міністра.

При цьому, як розповів директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку Володимир Семенихін, наразі у міністерстві готують відповідний проект постанови.

"Як показує практика, встановлення обмеження торговельної надбавки призводить до того, що рітейлери все більшу частку відводять товарам, на які не встановлено таке обмеження. Окрім цього, якщо порівняти ціни на продукти у Києві, де діє обмеження у 10% торговельної надбавки на гречку та м'ясо, а також порівняємо ціни у Черкасах та Тернополі, де такі обмеження не діють, то побачимо, що ціни у Києві, Тернополі та Черкасах тримаються на однаковому рівні. А продавці знаходять можливості тримати ціни на продукти, виходячи з ринкової кон'юнктури", - сказав Семенихін.

Він також наголосив, що державне цінове регулювання є технічно складним.

"Воно забирає суттєву частку коштів з бюджету. Крім цього, державна цінова інспекція зараз проходить переформатування, тому в деяких регіонах взагалі немає можливості для реалізації функцій цінового контролю", - наголосив чиновник.

Він уточнив, що нинішні нормативні документи регулюють ціни не лише на "бюджетні продукти", а й на продукти преміум-класу, у тому числі - імпортовані.

"Таким чином, імпортована сметана і сметана, вироблена в Україні, підпадають під категорію так званих соціальних продуктів. Хоча, насправді соціальним продуктом є сметана, вироблена в Україні", - каже Семенихін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-