Села Луганщини бомбардували через кордон з території РФ - IRHR

Села Луганщини бомбардували через кордон з території РФ - IRHR

3107
Ukrinform
Правозахисна організація International Partnership for Human Rights (IPHR) зі штаб-квартирою у Брюсселі опублікувала звіт, в якому навела докази незаконного перетину українського кордону військовими з РФ.

«Правозахисники з IPHR навели докази бомбардувань низки сіл у Луганській області з території Росії влітку 2014 року», - йдеться у повідомленні на сайті організації.

Зокрема, у звіті наводяться дані про населені пункти на Луганщині, обстріл яких здійснювався через кордон з місця розташування підрозділів Збройних сил РФ на російській території. Йдеться про бомбардування влітку 2014 року населених пунктів Колесниківка, Комишне, Мілове, Красна Талівка, Дмитровка та Побєда.

Правозахисники сподіваються, що їхній звіт допоможе притягнути до відповідальності тих, хто віддавав злочинні накази.

"Ми показуємо факти перетину українського кордону військовими РФ, тобто живої сили, а також вертольотів та БТР. Відповідно до міжнародного законодавства - це ознаки міжнародного воєнного конфлікту. Тобто в даному випадку - прямої причетності до нього РФ", - пояснила у координаторка польової місії IPHR в Україні Світлана Валько.

Вона додала, що усі докази передаватимуться в міжнародні суди, що допоможе потерпілим від конфлікту захищати свої права.

За словами Валько, дослідження грунтувалося на свідченнях очевидців і постраждалих та даних, зібраних в ході польових спостережень. IPHR також використовувала у своїй роботі супутникові знімки, з якими раніше працювали експерти Bellingcat, та дані, зібрані спостерігачами ОБСЄ.

Офіційна презентація звіту відбудеться у четвер, 7 липня, в Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-