Обсяг держзамовлення для вишів збільшили - Гриневич

Обсяг держзамовлення для вишів збільшили - Гриневич

1745
Ukrinform
Уряд збільшив обсяг держзамовлення для вишів на 12,3%.

Про це під час засідання Кабміну 6 липня повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Урядовий портал

"Якщо ми подивимося на обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів в системі Міністерства освіти і науки, то він зменшився на 6% для закладів, якими опікується МОН. Натомість основне зростання пішло по тих спеціальностях та закладах, що належать до юрисдикції Міністерства оборони", - сказала Гриневич. 

Зокрема, вона наголосила, що збільшення обсягу державного замовлення на 12,3% викликано об’єктивними причинами, що, в першу чергу, пов’язані з суспільно-економічною ситуацією в Україні: неврегульованим питанням фінансування професійно-технічної освіти, факторами, що спричинені військовим конфліктом на українській території, та збільшенням частки випускників бакалаврату в 2016 році порівняно з попереднім роком.

Також вона прокоментувала збільшення держзамовлення за окремими позиціями. Так, за її словами, збільшення замовлення на молодшого спеціаліста в цьому році зумовлено непевним становищем у сфері професійно-технічної освіти. 

"Куди підуть ці діти після дев'ятого класу? Адже ми будемо мати випускників дев'ятого класу, які традиційно йшли або у професійно-технічну сферу, або у вищі навчальні заклади першого та другого рівня акредитації. Оскільки державне замовлення по професійно-технічній освіті у нас сьогодні не визначено, ми вирішили підтримати цих дітей та трохи збільшити - на 10% - замовлення на молодшого спеціаліста", - пояснила вона.

Віце-прем’єр міністр Павло Розенко зазначив, що обсяг державного замовлення визначено в межах тих коштів, які сьогодні на нього виділені, й жодних додаткових коштів ні Міністерство економічного розвитку і торгівлі, ні Міністерство освіти і науки на це не просять.

Крім того, перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зауважив, що в цьому році також потрібно зважати на абітурієнтів з окупованих та непідконтрольних Україні територій, що виявили бажання вчитися в Україні та які вступатимуть до вишів за квотами.

Також збільшується державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр.

Зoкремa, oбсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зa oсвітньo-квaліфікaційним рівнем «Мoлoдший спеціaліст» визначений нa рівні 67,5 тис. oсіб, «Бaкaлaвр» – 90,7 тис., «Спеціaліст» – 42,9 тис., «Мaгістр» – 60 тис.

"В 2016 році збільшується цифра по магістрах у зв’язку з тим, що в цьому році випустилось значно більше бакалаврів, ніж минулого - це так звані вікові хвилі. Таким чином, ми повинні розширити кількість бюджетних місць для магістрів», - зазначила Гриневич.

Також прийнятий документ визначає обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році - 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відповідно. Нa навчання зa робітничими спеціальностями зa держзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-