На кордоні України та Угорщини відзначили десятий День Дунаю

На кордоні України та Угорщини відзначили десятий День Дунаю

1776
Ukrinform
Спеціально задля спільного святкування дві країни відкрили тимчасові пункти переходу на україно-угорському кордоні на річці Тиса, найбільшій притоці Дунаю.

Представники Міжнародної комісії із захисту річки Дунай та влада прикордонних областей обговорили транскордонну співпрацю у сфері водних ресурсів, а також проблеми та варіанти захисту річки. Саме у рамках захисту річки від сміття компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна передала місцевій громаді с. Галабор, Берегівщина, контейнери для роздільного збору сміття.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з місця подій.

У зв’язку з актуальною проблемою паводків представники влади – голова Закарпатської ОДА та сусідньої угорської області Саболч-Сотмар-Берег День Дунаю розпочали саме з обговорення цієї проблеми.

«Після катастрофічних паводків 1998 та 2001 років угорці побудували на своїй території водозахисні споруди, – зазначив Геннадій Москаль. – У місцях, де були прориви дамб, вони влаштували польдери (спеціальну територію для відведення води під час паводків), які в пікові підйоми паводкової хвилі спроможні понизити рівень води в Тисі до двох метрів».

Останні підтоплення на Закарпатті, за словами Москаля, показали, що польдери слід будувати в гірській місцевості – у верхів’ї Тиси. Вони спроможні погасити паводкову хвилю там, де вона починається, і врятувати низинні райони області від підтоплень.

Про ще один важливий аспект – а саме захист від пластикового сміття, яке нагромаджується, блокує канали річок та призводить до паводків (мова йшла про Тису в межах Закарпаття, як найбільшу притоку Дунаю) розповіла Наталія Нікітіна, менеджер зі зв’язків із громадськістю компанії Кока Кола Беверіджиз Україна.

– Сьогодні ми передали 6 контейнерів для роздільного збору сміття селу Галабор на Берегівщині. Наразі це вже п’ята громада на Закарпатті, де за підтримки нашої компанії удосконалюється система управління відходами. Як компанія – виробник напоїв, ми усвідомлюємо важливість питань водозбереження і особливу увагу приділяємо захисту річок від сміття. У попередні роки ми разом з неурядовими організаціями та місцевими органами влади впровадили систему управління відходами пластику у селах Великий Бичків, Дротинці, Квасове, Ясіня. Крім того, в деяких громадах, організували центри збору пластикових відходів, де зібраний пластик пресується для вторинної переробки. Крім вирішення місцевих екологічних проблем, завдяки проекту також були створені додаткові робочі місця в системі утилізації пластику, - зазначила Наталія Нікітіна.

Разом з тим, компанія від 2010 року підтримує святкування Дня Дунаю на Закарпатті і популяризує відповідальне ставлення до сміття серед населення прирічкових регіонів. 

– Нагадаємо, Україна входить до Міжнародної комісії захисту річки Дунай, окрім нас туди входить ще 13 країн, у яких тече Дунай. Зазвичай, заходи відбуваються на Закарпатті, де тече річка Тиса – найбільша притока Дунаю, та на Одещині, у Вилковому, в дельті Дунаю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>