Нові тарифи на комуналку вже оскаржують у КСУ

Нові тарифи на комуналку вже оскаржують у КСУ

2845
Ukrinform
Верховний суд України надіслав подання до Конституційного суду України щодо легітимності указів Президента України від 27 серпня та від 10 вересня 2014 року, які регулюють діяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і легітимності рішень НКРЕКП щодо встановлення житлово-комунальних тарифів.

Це випливає з переліку конституційних подань, що оприлюднений на сайті Конституційного суду.

"Щодо відповідності (конституційності) положень частин першої, другої статті 11 Закону України "Про природні монополії ", абзацу п'ятого частини першої статті 12 Закону України "Про електроенергетику", пункту 4 частини першої статті 3 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", абзацу восьмого частини першої статті 13 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання " (в частині повноважень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), Указу Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014 "Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" положенням частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини першої статті 106 та пунктів 3, 9, 91, 92 частини першої статті 116 Конституції України", - зазначається у переліку подань.

На даний момент здійснюється опрацювання подання секретаріатом КСУ.

У самому поданні Верховний суд вказує на неприпустимусть звуження правових та матеріальних інтересів громадян в контексті діяльності указаної Комісії.

Зокрема наголошується, що укази Президента України, якими було створено та визначено повноваження НКРЕКП, були ухвалені поза конституційними повноваженнями Глави держави.

Крім того, зазначається, що встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги перебуває поза повноваженнями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як повідомлялося, Указом Президента України від 27 серпня 2014 року було утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Указом від 10 вересня 2014 року Глава держави затвердив Положення про НКРЕКП.

У листопаді 2015 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг від 3 березня 2015 року про підвищення тарифів на газ для населення, оскільки рішення було прийнято з перевищенням повноважень комісії.

У червні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила низку рішень про чергове підвищення тарифів, зокрема на газ, електроенергію, тепло- та водопостачання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>