Уряд обіцяє поетапне зростання мінімалки

Уряд обіцяє поетапне зростання мінімалки

1648
Ukrinform
Кабінет міністрів України має намір забезпечити поетапне зростання мінімальної заробітної плати з метою створення відчутної диференціації з розмірами державної соціальної допомоги та допомоги по безробіттю.

Про це йдеться у плані пріоритетних дій Кабміну на 2016 рік, розміщеному на Урядовому порталі.

"Забезпечення поетапного зростання мінімальної заробітної плати з метою створення відчутної диференціації з розмірами державної соціальної допомоги та допомоги по безробіттю, що сприятиме підвищенню стимулювання до праці, підвищенню рівня життя працюючих та зменшенню рівня бідності серед працюючих громадян", - йдеться у документі.

Автори плану визнають, що нині рівень заробітної плати в Україні є найнижчим серед європейських держав. У результаті 19,4% працюючих українців потрапляють у категорію бідних, серед сімей з дітьми, в яких обоє батьків працюють, цей показник становить 18,9%.

Низький розмір мінімальної заробітної плати не сприяє виведенню з тіні трудових доходів. При низькому рівні зайнятості населення - 56,7% вкрай низьким є рівень охоплення зайнятого населення державним соціальним страхуванням - близько 70%.

Застаріле трудове законодавство України потребує його осучаснення відповідно до норм міжнародних стандартів, що зробить ринок праці привабливим для інвесторів, стимулюватиме створення нових робочих місць та легалізацію відносин у сфері зайнятості та оплати праці. І, як результат, - посилення рівня соціального захисту працюючого населення.

У зв’язку із цим, міністри виступають за посилення соціального захисту працюючих громадян та створення прозорих відносин між працедавцем та найманим працівником.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-