Польща з наступного року зрівняє зарплати поляків і заробітчан

Польща з наступного року зрівняє зарплати поляків і заробітчан

2537
Ukrinform
Польща працює над зрівнянням зарплат поляків й українських заробітчан.

Про це сказав у Ґданську заступник міністра з питань родини, праці і соціальної політики Польщі Станіслав Швед, про це пише "Польське радіо". 

“Триває робота над застосуванням так званої сезонної директиви, що стосується працевлаштування іноземців, яка має бути задіяною з 1 січня 2017 року”, - наголосив заступник міністра, уточнивши, що іноземці зароблятимуть стільки ж, що й поляки.

Сезонна директива охоплює справи прибуття і перебування громадян третіх країн з метою працевлаштування на сезонну роботу. Представник відомства праці наголосив, що будуть зміни у так званих коротко термінових заявках при одночасному збереженні спрощеної форми працевлаштування і також параграф стосовно однакових умов праці і зарплат.

Швед додав, що сезонною роботою здебільшого зацікавлені громадяни України. "Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України", - наголосив високий чиновник.

Минулого року було видано 800 тисяч заявок на роботу в Польщі. Працювало півмільйона осіб. Цього ж року, до середини травня, поступило 500 тисяч заявок на працевлаштування інземців, тому до кінця року замовлень передбачається вже більше мільйона.

Польські урядовці прагнуть і в подальшому зберегти можливість іноземцям працювати у сільському господарстві, у послугах та будівництві, але щоб цей механізм був щільнішим, і умови праці прибулих були на тому ж рівні, що й у місцевих працівників.

"Ми знаємо, що при сьогоднішній системі заявок, особливо з українського боку, трапляються різні зловживання, купування таких заявок. І з польського боку ми до кінця не знаємо чи ті особи справді прибули на роботу з України і фактично працюють, чи таке оформлення інколи використовується задля отримання візи", - наголосив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-