В СБУ заперечили заяву ООН про секретні тюрми-катівні

В СБУ заперечили заяву ООН про секретні тюрми-катівні

2319
Ukrinform
У Службі безпеки України заперечують заяву ООН про секретні тюрми, в яких катують людей.

Про це сказала речниця СБУ Олена Гітлянська у коментарі Радіо Свобода.

"Служба безпеки України діє у рамках законодавства і про секретні тюрми на території країни не може бути й мови", - сказала Гітлянська.

За її словами, на 3 червня запланована зустріч помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича і голови СБУ Василя Грицака, де, серед іншого, буде обговорюватися і це питання.

Як повідомлялося, сьогодні на прес-конференції Шимонович, презентуючи доповідь ООН «Україна: після двох років конфлікту», заявив, що катування відбувалися на територіях і підконтрольних українській владі, більшість із цих випадків тортур пов'язані з тортурами, що застосовані у закладах які підпорядковуються СБУ.

Раніше помічник генсека ООН з прав людини повідомив джерелу The Times про систематичні катування, які застосовують і Служба безпеки України, і бойовики на Донбасі. У повідомленні сказано, що СБУ влаштовує систематичні облави і застосовує тортури щодо осіб, котрі симпатизують самопроголошеним республікам. Доповідь також розповідає про існування п'яти секретних урядових в'язниць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-