Уряд поновив виплати 90 тисячам "перевірених" переселенців

Уряд поновив виплати 90 тисячам "перевірених" переселенців

1781
Ukrinform
Уряд відновив пенсійні виплати для 90 тис. переселенців, які потрапили до списку СБУ через підозру в проживанні на території, яка тимчасово не підконтрольна українській владі.

Про це віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив в ефірі телеканалу "UA:Перший", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Після того, як СБУ передало нам списки на 450 тис. переселенців, які на думку СБУ не проживають постійно на території, яка підконтрольна українській владі, ми безумовно, здійснили відповідні перевірки та призупинення виплат. Мова йде у першу чергу про пенсійні виплати. На сьогоднішній день із цих 450 тис. пенсій, які було призупинено, відновлено приблизно для 90 тис. осіб, це означає, що лише 90 тис. осіб реально є переселенцями і мають право згідно з чинними українськими законами отримувати пенсію на території, яка підконтрольна українській владі", - сказав Розенко.

Український уряд, безумовно, дуже хвилює соціальна і гуманітарна ситуація на окупованій території, запевнив віце-прем'єр. "Ми чудово розуміємо, у яких страшних умовах живуть там люди, але треба також чітко розуміти, що там окупаційний режим і українська влада не має можливості надавати там належні соціальні послуги, виплачувати пенсії і соціальні виплати, тому що ми не знаємо, куди потрапляють кошти з українського бюджету", - зауважив він.

Віце-прем'єр підкреслив, що лише у двох випадках можна відновити процес виплати пенсій таким громадянам: людина може переїхати на територію, підконтрольну українській владі, або ж після повернення повного контролю над своїми територіями через виконання Мінських угод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-