Трепак: Розслідування злочинів "сім'ї" фактично провалено

Трепак: Розслідування злочинів "сім'ї" фактично провалено

4403
Ukrinform
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак заявляє про масове згортання кримінальних справ, які стосуються корупційних злочинів екс-президента Януковича та його "сім'ї".

Про це він сказав в інтерв'ю DT.UA.

За словами Трепака, всі злочини, скоєні представниками попереднього режиму, можна поділити на три категорії: перша – корупційні оборудки та кримінальні дії щодо перерозподілу бізнесу, друга – узурпація влади, третя – злочини проти учасників Майдану.

"Корупційні злочини, пов'язані з мільярдним розкраданням державного бюджету, контрабандою, "віджиманням" бізнесу, банківськими оборудками, відмиванням брудних коштів та великими хабарами були спрямовані на збагачення правлячої верхівки. Сьогодні вже можна стверджувати, що розслідування цієї категорії злочинів значною мірою провалено: частина з них юридично "вмерла", правова перспектива іншої частини є вельми примарною", - сказав Трепак.

За його словами, матеріали "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, передані ним до НАБУ, стануть у пригоді слідчим, що займаються справами про узурпацію влади Януковичем.

"Друга група – це справи про узурпацію влади Януковичем. Наскільки відомо, одну з них уже кілька років розслідує ГПУ, іншою займалась СБУ. В останній справі, в один період, була навіть інформація щодо повідомлень про підозру суддям Конституційного Суду. А потім все затихло. Наразі може виявитися, що справи "поховані". Але матеріали, які я передав до НАБУ на цьому тижні, дозволяють надати розслідуванню новий імпульс. НАБУ може взяти ці справи до свого провадження і предметніше зайнятися ними", - зауважив Трепак.

"Третя група – це справи про злочини проти Майдану. Ними з кінця 2014 р. в основному займається управління спецрозслідувань ГПУ, яке очолює Сергій Горбатюк. Частину з них уже спрямовано до суду. Горбатюк з своїм колективом має підтримку родичів героїв Небесної Сотні – а це говорить багато", - додав він.

Екс-посадовець нагадав, що матеріали з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, передані ним до НАБУ, дозволяють зробити висновок про розмір "підкупу співробітників силових структур, в т.ч. "Беркуту", на що виділялися колосальні кошти, задовго до подій 2013-2014 рр.".

Як відомо, 27 травня колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав до Національного антикорупційного бюро документи, що свідчать про систематичні незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду українських високопосадовців. Загальна сума виплат – близько 2 мільярдів доларів.

Фото: uapress.info

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>