Дітям ув'язнених жінок треба забезпечити умови в колоніях - Кулеба

Дітям ув'язнених жінок треба забезпечити умови в колоніях - Кулеба

873
Ukrinform
Майже 4 тисячі українських дітей тією чи іншої мірою є учасниками кримінального процесу.

Такі дані навів у четвер під час засідання "круглого столу" в Укрінформі уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

«Ситуація на сьогодні така: 3 тисячі 815 дітей тим чи іншим чином є учасниками кримінального процесу. 192 дитини знаходяться у СІЗО, 396 відбувають покарання у колоніях», - сказав Кулеба.

На жаль, додав він, є ще 38 дітей віком до 3 років, які разом зі своїми матерями перебувають в колоніях. На думку Кулеби, влада має серйозно взятися за вирішення питання щодо створення хоча б в одній з колоній належних умов, щоб діти постійно могли перебувати з мамою. «Бо колонії у нас не дають такої можливості, а це невід’ємне право дитини на те, щоб постійно бути із мамою», - заауажив уповноважений.

Крім того, за даними Кулеби, нині 2002 дитини перебувають на обліку у виконавчої інспекції, 1257 - обрано інший запобіжний захід, або ж приймається відповідне рішення про це. "Для 2,3% дітей обирають запобіжний захід тримання під вартою у СІЗО", - сказав Кулеба.

Водночас, додав він, проблеми залишаються й тоді, коли обирається альтернативне покарання: "Ми знаємо, як часто ставляться до дитини, яка скоїла правопорушення, рідні, сусіди, знайомі. Вона потребує підтримки, тому нам потрібні заходи, які нададуть їй можливість виправитися", - наголосив Кулеба.

Він також закликав владу звернути особливу увагу на умови в колоніях для неповнолітніх, які в Україні частіше за все фактично є не виправними, а просто місцем позбавлення волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>