Адвокат сподівається, що звільнення Савченко вплине на вирок Клиху

Адвокат сподівається, що звільнення Савченко вплине на вирок Клиху

898
Ukrinform
Адвокат українця Станіслава Клиха Марина Дубровіна сподівається, що звільнення з російського ув’язнення українки Надії Савченко матиме вплив на вирок її підзахисному, оголошення якого очікується увечері 26 травня.

Про це вона заявила в ефірі Радіо Свобода.

"Ми дуже сподіваємося, що це якось вплине, з урахуванням того, що зараз суддя перебуває в дорадчій кімнаті. Тобто вирок пролунає сьогодні о 17:00. Але складно щось прогнозувати, враховуючи те, що судова система в Чеченській республіці, м’яко кажучи, має свої особливості", – зазначила Дубровіна.

У адвоката також викликає занепокоєння нестабільний психологічний стан Станіслава Клиха, на який суд "навмисно не звертає увагу".

Прокурори 24 травня просили Верховний суд Чечні засудити українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 року і 22 років за гратами відповідно.

Колегія присяжних 19 травня визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Серед потерпілих у справі – родичі 30 загиблих російських військових і півтора десятки тих, хто був тоді поранений. Ніхто з них не бачив Карпюка і Клиха в Грозному особисто, звинувачення грунтується на свідченнях лише одного свідка – засудженого на 24 роки Олександра Малофеєва, який стверджує, що сам воював у Чечні в обох війнах.

Захист Карпюка і Клиха наполягає на знятті обвинувачень у зв’язку із закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями і припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а свідчення і визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Правозахисний центр "Меморіал" визнав Миколу Карпюка і Станіслава Клиха політичними в’язнями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-