Учені розповіли, чому депресія і стрес вкорочують життя

Учені розповіли, чому депресія і стрес вкорочують життя

2288
Ukrinform
Депресія і стрес вкорочують життя і прискорюють старіння внаслідок того, що вони викликають незвичайні зміни в роботі гена ANK3 і низці інших ділянок ДНК практично у всіх органах тіла.

Про це повідомляє Molecular Psychiatry.

"Дослідження показало, що активність цього гена змінюється в міру старіння людини, і що у людей, які постійно зазнають стресу або відчувають депресію, а також у тих, хто намагався скоїти суїцид, їхня робота різко змінена в бік передчасного старіння і зменшення тривалості життя" , - заявив Олександр Нікулеску з Університету штату Індіана.

Нікулеску і його колеги знайшли причину того, чому стрес і депресія старять людину, спостерігаючи за життям черв'яків-нематод і проводячи паралельні спостереження серед кількох груп людей.

Як пояснюють науковці, відносно недавно їх колеги з'ясували, що додавання антидепресантів у дієту цих безхребетних помітно подовжує їм життя і не викликає видимих ​​побічних ефектів. Команда Нікулеску зацікавилася цим феноменом і спробувала розкрити клітинні механізми, які породжують цей ефект.

Простеживши за активністю ANK3 в організмі майже п'яти тисяч людей, біологи виявили, що стрес, спроби вчинити самогубство, депресія і інші проблеми з психікою помітно підвищують рівень активності цього гена в організмі. Це може пояснити те, чому люди в буквальному сенсі сивіють і вмирають від горя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-