Прокуратура представила

Прокуратура представила "історію розкрадань" у Міноборони

Відео
Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони заслухав звіт військової прокуратури та Міністерства оборони щодо поточного стану справ з розслідуванням фактів про системне зниження рівня обороноздатності України з 2005 року до початку військової агресії на сході.

Про це повідомляє партія «Народний фронт» на своїй сторінці у Facebook

Як зазначив голова комітету, нардеп від НФ Сергій Пашинський, лише перші дані за наслідками діяльності колишніх міністрів оборони щодо відчуженого та реалізованого майна вражають. За його словами, рекордні цифри з продажу зброї за заниженими у десятки разів цінами припали на період після 2005 року.

«Так, комплекс С-300, новітній комплекс ППО, був проданий за 2,2 млн доларів Міністерством оборони - а потім перепроданий у Казахстан за 25 мільйонів доларів. Це тільки офіційні дані. Далі ми будемо звертатися в антикорупційні органи, міжнародні інстанції, чи було там ще щось», - сказав Пашинський.

За інформацією присутнього на засіданні представника Міноборони Ігоря Павловського, за наслідками вивчення діяльності колишніх посадових осіб у сфері оборони, Генштабу тощо було спрямовано до ГПУ 94 договори про відчуження та реалізацію державно майна, а також посадові інструкції відповідальних осіб.

«Крім того, на запит ГПУ Міноборони прийнято рішення щодо створення робочої групи під наглядом головного інспектора відомства - з метою проведення детального аналізу та виявлення причин, що могли призвести до зниження обороноздатності», - сказав заступник міністра.

Водночас головний військовий прокурор Анатолій Матіос, присутній на засіданні, повідомив, що на сьогодні слідством встановлено, що екс-міністром Олександром Кузьмуком був розформований аеромобільний батальйон, екс-міністром Анатолієм Гриценком була розформована 16-та оперативна аеромобільна бригада, міністром Володимиром Шкідченком розформовано 15 військових частин зенітно-ракетних військ, а за розпорядженням міністра Дмитра Саламатіна було знято з бойового чергування комплекси С-200 і С-300.

Також військовий прокурор повідомив, що колишнім начальником Генштабу Володимиром Заманою були переформатовані окремі батальйони радіоелектронної боротьби сухопутних військ, що істотно послабило протиповітряну оборону держави.

Він зазначив, що надзвичайно складно встановити факт матеріального збитку, завданого державі. Прокурор підкреслив, що найвагомішим аргументом можуть стати результати комплексної судової і військово-технічної експертизи.

"Це не було тупим розкраданням. Це були підготовлені, легітимізовані, проголосовані, прийняті рішення органами виконавчої влади, які готували уповноважені особи, що працювали на Росію. Зокрема, міністри оборони Саламатін та Лебедєв. Але приклалися до цього і їх попередники. Найзначніше відчуження стрілецького озброєння, бронетанкової техніки з 2000-х набуло масового характеру", - сказав військовий прокурор.

За результатами оцінки збитків військова прокуратура має намір висувати обвинувачення конкретним особам.

Фото: Міноборони України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-