Італії бракує грошей на охорону музеїв - посол

Італії бракує грошей на охорону музеїв - посол

667
Ukrinform
Прецедент з викраденням 17 картин з музею у Вероні є приводом для того, щоб збільшити фінансування для охорони численних італійських музеїв.

Про це посол Італії в Україні Фабріціо Романо сказав на брифінгу в Укрінформі.

"Питання захисту та безпеки в музеях є світовим питанням. Проблема Італії полягає в тому, що у нас забагато музеїв", - зазначив посол, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

Він додав, що факт викрадення картин з музею є приводом порушити проблему збільшення фінансування задля охорони такої великої кількості музеїв.

Посол також висловив сподівання, що знайдені в Україні картини чимшвидше будуть повернуті в Італію.

"Наразі з картинами працюють українські фахівці. Ми будемо співпрацювати з українськими колегами для того, щоб якнайшвидше завершити всі формальні процедури. Зважаючи на блискучу оперативність, з якою була проведена ця операція, я впевнений, що і наступні кроки також будуть оперативні", - сказав Фабріціо Романо.

Він також подякував Президенту України за знайдені італійські картини.

"Ця операція напряму була керована главою держави, і за це я дуже вдячний йому", - підкреслив посол.

За його словами, це дуже гарний приклад співпраці між Італією і Україною і "не тільки українці, які живуть в Україні, можуть пишатися поверненням цих творів мистецтва, а й також українці, які живуть в Італії, бо громада українців в Італії є найчисленнішою".

Як повідомляв Укрінформ, 6 травня співробітники Держприкордонслужби внаслідок спецоперації виявили у сховку на Одещині 17 картин, які були викрадені у листопаді 2015 року з музею "Кастельвеккьо" у Вероні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>