В Україні хочуть визначати рівень стресу на робочому місці

В Україні хочуть визначати рівень стресу на робочому місці

1686
Ukrinform
Міжнародна організація праці розробила рекомендації для українських роботодавців, як запобігти негативному впливу стресу на працівників на робочому місці.

Про це під час прес-конференції, що відбулася в Укрінформі, сказав національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, повідомляє кореспондент агентства.

«Міжнародна організація праці в Україні підготувала посібник щодо запобігання виробничому стресу, який містить цілий перелік анкет, відповідаючи на які роботодавці та працівники можуть дійти висновки, чи є робоче місце стресогенним, а також розробити певні заходи запобігання робочому стресу», - сказав Савчук.

Так, за даними Міжнародної організації праці, у світі майже половина працівників зазнає стресу під час роботи. Як сказав журналістам голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, цю ситуацію можна віднести і до України. За його словами, хоча на державному рівні вплив стресу на працездатність та наслідки такого впливу не вивчалися, можна виділити певні фактори, які впливають на психологічний та емоційний стан українців на робочому місці. Серед них Чернега назвав низьку заробітну платню, нестабільні форми зайнятості, так зване тимчасове працевлаштування, необхідність виконувати роботу, для якої не вистачає навичок чи знань, понаднормова робота. Окремим фактором є військові дії на Сході України.

«Безперечно стресова ситуація пов'язана з тим, що відбуваються військові дії на Сході держави, і особливо ця напруга, зокрема психологічна, емоційна напруга є особливо гострою для працівників, які працюють в прифронтових областях», - сказав Чернега.

На думку фахівців, наразі у світі питання безпеки на робочому місці вирішується одночасно з виявленням стресогенних факторів, які впливають на психологічний стан людини, а відтак і на безпеку на роботі.

За словами Чернеги, зараз Державна служба з питань праці намагається впровадити так званий ризико-орієнтований підхід в сферу охорони праці, який буде включати в себе питання вивчення тих факторів, які призводять до стресу та його наслідків на робочому місці.

«Ми рік працюємо над впровадженням ризико-орієнтованого підходу в сферу охорони праці. Тобто роботодавець, створивши певну систему визначення ризиків на підприємстві, сам визначає, що може призвести до нещасного випадку, поломки техніки. Оцей обов'язок роботодавців впроваджувати ризико-орієнтований підхід, якщо ми визначимо його на законодавчому рівні, буде одним з елементів, яким чином попереджати і не доводити до виникнення ризикованих ситуацій», - сказав Чернега.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-