У Кишиневі пройшов "Марш пам'яті" до роковин аварії на ЧАЕС

У Кишиневі пройшов "Марш пам'яті" до роковин аварії на ЧАЕС

458
Ukrinform
У столиці Молдови Кишиневі пройшов традиційний "Марш пам'яті", у зв‘язку з 30-ми роковинами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, у пам'ятних заходах взяли участь віце-прем'єр Молдови Георге Брега, міністр оборони Анатол Шалару, митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир, глави дипломатичних місій, акредитованих у Кишиневі.

Виступаючи на мітингу біля Меморіалу жертвам Чорнобильської трагедії, Надзвичайний і Повноважний посол України в Молдові Іван Гнатишин звернув особливу увагу на проведені урядом України за підтримки світової спільноти заходи, спрямовані на перетворення Чорнобильської АЕС на екологічно безпечну систему.

Не менш важливим, за словами дипломата, залишається і забезпечення належного соціального захисту ліквідаторів, членів їх сімей та постраждалих у результаті аварії.

Цього дня в місті Бендери відбулося відкриття меморіальної дошки на честь ліквідаторів та жертв Чорнобильської аварії. У церквах Молдови відбулися поминальні богослужіння, панахиди за загиблими учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У зв'язку з 30-ми роковинами трагедії, президент Молдови Ніколає Тімофті підписав указ про нагородження орденами і медалями громадян Молдови, які брали участь у ліквідації наслідків трагедії. Вищої нагороди країни - Ордена Республіки був удостоєний голова республіканського Союзу «Чорнобиль» Федір Капацина.

У ліквідації наслідків Чорнобильської аварії брали участь понад 3,5 тисячі осіб, з яких понад тисячу, включаючи 223 жителя Придністров'я, вже померли від променевої хвороби.

Більшість із живих ліквідаторів по всій республіці (2282 людини, включаючи 1760 дітей) - інваліди першої, другої і третьої груп.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-