Активісти готові допомогти з реформами, та хочуть і контролювати їх

Активісти готові допомогти з реформами, та хочуть і контролювати їх

615
Укрінформ
Представники громадськості мають брати активну участь у проведенні реформ в Україні, а також жорстко контролювати дії органів виконавчої влади. Якщо цього не буде, то якісно змінити країну на краще не вдасться.

Таку думку у вівторок на прес-конференції в Укрінформі висловив голова громадської ради при Державній регуляторній службі України Сергій Доротич.

«Ми — представники громадянського суспільства, члени громадської ради при Державній регуляторній службі, пропонуємо свій вихід з існуючої ситуації. Єдиним вірним шляхом є можливість контролювати органи виконавчої влади за допомогою громадських інституцій», - сказав Доротич.

Як зазначив заступник голови обласної громадської організації «Миколаївська громадська рада» Валерій Ветров, рада розробила пакет законопроектів щодо надання правових механізмів впливу представникам громадськості для участі в проведенні реформ. «Це законопроект про громадський контроль, метою якого є визначення чіткого розуміння цього контролю, об’єкти та суб’єкти громадського контролю, відповідальність. Другий проект — це зміни в закон про адміністративний кодекс, щоб визначити відповідальність посадових осіб за ті дії, які заважають громадськості брати участь», - зазначив громадський активіст.

За словами Ветрова, також є пропозиції стосовно закону про державну службу, який набуде чинності 1 травня, та проектів законів про місцеве самоврядування та підтримки підприємництва, а також зміни до урядової постанови про регіональні ради. Тут варто чітко прописати участь громадськості, її права та відповідальність, як і відповідальність влади.

Представники громадської ради при Державній регуляторній службі планують проводити кампанію по підтримці та впровадженню проектів у кілька етапів, що будуть передбачати: широке обговорення законопроектів з метою залучення зацікавлених осіб та узагальнення зауважень та нових пропозицій, проведення кампанії по їх лобіюванню, після прийняття проектів навчання представників громадськості щодо впровадження механізмів участі у впровадженні реформ та громадського контролю в кожному регіоні України.

"Якщо влада не буде відчувати настрої і буде відірвана від того, що відбувається, наша країна буде зруйнована... Жорстка відповідальність чиновників, від матеріальної до кримінальної, має бути", - наголосив голова громадської спілки "Національна асамблея України" Іван Петухов. За його словами, цей зв'язок між громадськістю та владою, проект щодо якого підготували його колеги, є "дієвим механізмом для не те що боротьби, бо ми ні з ким не боремося, а для просто  взаємодії влади та суспільства".

На думку заступника голови Всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємництва» Олександра Красовського, ті пропозиції щодо зміни законодавства, які пропонує громадськість, дозволять усім нам брати участь у реформуванні держави. «Які б чудові законопроекти не ухвалювалися б, які б реформи не проводилися, при такому рівні корупції, на місцях є великий прошарок чиновників, які чудово себе почувають у нинішніх умовах і не зацікавлені в змінах. Так ось наша задача — впливати та контролювати їх», - сказав він.

Звісно, додала віце-президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош, думка громадськості набуває певного значення, люди вже можуть завдяки своїй реакції на ті чи інші події впливати на розвиток ситуації. «Проте, це носить непостійний та хаотичний характер. Тому наше основне завдання — зробити зрозумілими та ефективними ті механізми, коли кожна особа в нашій державі розумітиме, яким чином вона може реалізувати свої права, достукатися до влади і якої їй можна чекати реакції і що їй варто зробити», - додала Ярош.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-