Перший посібник з ненасильницької боротьби проти окупації з'явився в Україні

Перший посібник з ненасильницької боротьби проти окупації з'явився в Україні

1099
Ukrinform
Перший посібник з практики ненасильницького спротиву для населення тимчасово окупованих Росією територій з'явився в Україні. Його розробила ГО "Центр стратегічних досліджень".

Про це поінформувала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар під час презентації посібника в Укрінформі. 

"Брошуру розробив Центр стратегічних досліджень. Вона є виключно в електронному варіанті. Це було зроблено умисно, адже електронний варіант не знає кордонів. Ми будемо закликати ЗМІ розміщувати цю брошуру на своїх носіях, аби максимально донести цю інформацію до споживача - до кримчан та жителів сходу України. Ця брошура містить конкретні рекомендації, що робити в умовах окупації, пояснює, чому це важливо", - наголосила Джеппар. 

Водночас вона зазначила, що від репресій в Криму потерпає дедалі більше людей. 

"Статистика жахлива - кожного дня проводяться обшуки, останні події кричущі - це 7 обшуків в будинках кримських журналістів. Їх звинувачують в сепаратизмі. Ми не знаємо, які правові наслідки всіх тих дій Поклонської можуть настати. Втім це вже свідчення того, що свободи слова, свободи висловлення думки в Криму не залишилося. І тому тема спротиву вкрай важлива. Цей механізм ми пропонуємо не тільки тим, хто на Сході, а й тим, хто в Криму - як бути в умовах окупації", - сказала Джеппар.

Вона наголосила на тому, що найперше ненасильницький спротив дає можливість кожному реалізовувати своє право на боротьбу і відстоювати свою позицію, що він має на меті делегітимізацію режиму окупації, демонстрацію того, що він не контролює ні населення, ні територію, його мета також викликати сумнів всередині російського суспільства щодо стабільності окупації Криму та Донбасу. 

Як доповнив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко, конкретна мета посібника - дати історію, теорію, практичні приклади ненасильницької боротьби і запропонувати заходи безпеки.

"Ми розуміємо, що маємо справу з репресивним режимом, і те, що проходить в демократичних країнах як ненасильницький спротив, Росією сприймається зовсім по-іншому. Там зараз внесені законопроекти про підсилення боротьби з "тероризмом", "екстремістською діяльністю" - і сюди входить абсолютно все", - сказав він.  

Жовніренко зазначив також, що ненасильницький спротив має таку важливу мету, як розвіяти страх, який намагаються насадити окупанти.

"Ми намагалися дати алгоритм як групам людей, так і індивідуально людині, яка хоче боротися, але не може в руки взяти зброю з різних причин", - узагальнив він. 

Як зазначалося, посібник вже є в інтернеті на сайті ГО "Центр стратегічних досліджень". Перший його варіант зроблений російською мовою, зараз готується український переклад, і взагалі ця робота продовжує писатися. В кінці посібника надані контакти, за якими можна звертатися за консультацією. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-