Канада хоче легалізувати евтаназію

Канада хоче легалізувати евтаназію

1017
Укрінформ
Канадський уряд виніс на обговорення парламенту законопроект, що легалізує в країні евтаназію.

Про це повідомила міністр юстиції Канади Джоді Вілсон-Рейболд, передає кореспондент Укрінформу.

«Медична допомога тим, хто вмирає, є чутливим та складним питанням. Визнаючи невід’ємну гідність та рівність усіх канадців, ми пропонуємо пацієнтам, які нестерпно страждають від тяжких захворювань, можливість спокійної смерті», - сказала Вілсон-Рейболд.

Згідно із оприлюдненим документом, доступ до евтаназії матимуть лише «психічно компетентні люди», віком 18 років або старше, які страждають на тяжкі та невиліковні хвороби чи інвалідності і щодо яких є «обґрунтовані підстави передбачати смерть».

Охочі вкоротити собі віку за допомогою лікарів повинні також мати право на отримання державних медичних послуг у Канаді, тож під дію нового закону потраплять лише громадяни Канади. Таким чином, законодавці уникли «смертельного туризму», коли мешканці країн, де евтаназія заборонена, приїздили б до Канади, аби легально покінчити з собою.

Новий законодавчий акт у випадку ухвалення скасує кримінальне переслідування лікарів за сприяння у відході в інший світ пацієнтів, але встановить обов’язковий 15-денний «період для роздумів», протягом яких пацієнт може відмовитися від свого рішення. Водночас, і лікарі матимуть змогу відхилити прохання пацієнта про смерть.

За словами міністра юстиції, уряд в майбутньому планує розглянути відкриття доступу до евтаназії людям із психічними захворюваннями та особам, молодшим 18-ти років. Законопроект також передбачає сильнішу стратегію паліативної допомоги.

Аби законопроект вступив у дію, він має пройти слухання у профільному парламентському Комітеті, а також голосування у нижній та верхній палатах парламенту. Зазначимо, що охорона здоров’я в Канаді перебуває у юрисдикції провінцій, тож федеральний законопроект визначить спільні принципи, згідно із якими регіони ухвалюватимуть власне законодавство.

Додамо, що евтаназія з 2014 року є легальною в провінції Квебек, але заборонена у інших регіонах. Втім, у лютому 2015 року Верховний суд Канади визнав неконституційною заборону на евтаназію і зобов’язав уряд протягом року внести необхідні зміни до законодавства, аби легалізувати її. Після останніх федеральних виборів новообраний Ліберальний уряд отримав від суду додаткові 6 місяців на розробку законодавства, яке мусить бути ухвалено до 6 червня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-