Випускники віддають перевагу гуманітарним ЗНО

Випускники віддають перевагу гуманітарним ЗНО

919
Укрінформ
За даними УЦОЯО, за останні п'ять років суттєво зменшилася кількість випускників шкіл, які обирають для проходження тестів ЗНО математично-природничі предмети.

Про це у четвер на прес-конференції в Укрінформі заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

"Зменшується кількість осіб, які реєструються на предмети природничо-математичного циклу. На сьогодні фіксується критична ситуація з реєстрацією на математику", - сказав Карандій.

Так, за даними УЦОЯО, із 2012 року кількість тих, хто реєструвався на проходження тесту з математики, зменшилася з 62,7% до 49,4% у 2016 році.

Директор УЦОЯО назвав також критичною ситуацію з фізикою - кількість бажаючих здавати цей предмет зменшилася з 20,8% у 2012 році  до 13,14% у 2016-му.

"Це потрібно аналізувати всім учасникам освітнього процесу, як тим особам, які організовують і здійснюють загальну освітню підготовку, так і керівникам вищих навчальних закладів. В даному випадку система зовнішнього незалежного оцінювання фактично є дзеркалом, яке відображає стан певних тенденцій в освіті. Тобто, це є фактичний вибір кожної окремої особи і мотиви для цього є. Я думаю, що це і стан підготовки з окремих предметів, і престижність тих професій, які можна здобути у вишах за відповідним набором вступних іспитів", - зазначив Карандій.

Також, за його словами, спостерігається тенденція зменшення кількості тих, хто реєструється на ЗНО з хімії, біології та географії. При цьому зросла кількість охочих здати тести з історії України та іноземних мов.

"За останні п'ять років кількість тих, хто обирає для складання ЗНО історію України, зросла з 65% до 72%, іноземні мови - загальний ріст відбувся з 27% в 2012-му до майже до 34% у 2016 році", - сказав Карандій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-