Українців просять не їхати до Лівії - смертельно небезпечно

Українців просять не їхати до Лівії - смертельно небезпечно

947
Укрінформ
У зв'язку із зростанням кількості випадків вчинення насильницьких дій проти іноземних громадян в Лівії, МЗС України наполегливо рекомендує українцям утриматися від візитів до цієї країни.

Про це йдеться у наданих Укрінформу рекомендаціях МЗС України.

«МЗС наполегливо закликає громадян України утриматися від поїздок до Лівії, а тих співвітчизників, хто продовжує перебувати в цій країні, - негайно залишити її територію», - наголошує українське зовнішньополітичне відомство.

Міністерство зауважує, що незважаючи на вкрай складну безпекову ситуацію в Лівії та активну діяльність на її території терористичних і радикальних ісламістських угруповань, що дедалі частіше вчиняють насильницькі дії по відношенню до іноземних громадян, які перебувають в цій країні (збройні напади, захоплення у заручники, неправомірне обмеження свободи тощо), зберігається стійка тенденція до продовження виїзду українських медичних працівників до Лівії з метою працевлаштування в лівійських медичних закладах, у тому числі з використанням нелегальних каналів.

«Життя наших громадян, які перебувають у Лівії, наражається на серйозну, а інколи - смертельну небезпеку з огляду на неспроможність лівійських органів влади гарантувати безпеку і правопорядок на всій території країни, а також вкрай обмежені можливості консульського захисту у разі потрапляння українських громадян у надзвичайні обставини на території Лівії», - підкреслюють українські дипломати.

Міністерство закликає громадян України, які мають намір працевлаштуватися в медичних закладах Лівії, враховувати, що робочі контракти, які декларуються потенційними лівійськими роботодавцями, можуть кардинально відрізнятися від реальних, насамперед, в питаннях забезпечення особистої безпеки, оплати праці, забезпечення житлом, робочого навантаження, гарантій повернення на Батьківщину тощо.

Крім того, з причин непередбачуваної ситуації в цій країні та відсутності механізмів врегулювання трудових спорів, виплата зароблених коштів може затримуватися або зовсім припинятися, зазначає МЗС України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-