В конфліктах представників влади і редакцій ми будемо підтримувати трудові колективи - Наливайко

В конфліктах представників влади і редакцій ми будемо підтримувати трудові колективи - Наливайко

650
Укрінформ
Відбулось чергове засідання робочої групи НСЖУ, яка опікується імплементацією Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».  

В засіданні взяв участь Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Він поінформував, що в Комітет надійшло 176 звернень редакцій, які мають намір взяти участь у першому етапі реформування за результатами проведення загальних зборів, 37 редакцій вже подали повний пакет документів, 115 редакцій поінформували про свою участь у другому етапі реформування, який розпочнеться з 1 січня 2017 року. Найбільше заявок на участь у першому етапі з Сумської, Миколаївської, Рівненської, Чернігівської, Запорізької областей. Найменше з Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей.

Олег Наливайко повідомив учасників наради, що Держкомтелерадіо працює над проектом «Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження» та очікує ближчим часом юстування «Порядку формування зведеного переліку об’єктів реформування». Він також зазначив, що Держкомтелерадіо звернувся до Кабінету Міністрів України з листом, в якому висловив прохання доручити органам державної влади сприяти трудовим колективам редакцій в реалізації Закону та забезпечити прийняття рішення про реформування та спосіб реформування.

Крім того, в листі Держкомтелерадіо наголошено на необхідності доручення місцевим органам виконавчої влади організувати співпрацю з органами місцевого самоврядування, які є засновниками друкованих ЗМІ та редакцій, в частині забезпечення реалізації заходів з реформування.

У своєму виступі Олег Наливайко наголосив на п’яти основних проблемах на цьому етапі:

1. Владні співзасновники мають протягом місяця з дня отримання пропозиції трудового колективу ухвалити рішення про реформування та спосіб реформування. Однак деякі засновники зокрема, органи місцевого самоврядування, зволікають з ухваленням рішення  або не підтримують пропозицію трудового колективу щодо етапу реформування.

2. Ініціювання органами самоврядування проведення фінансових перевірок редакцій перед ухваленням рішення про реформування.

3. Існує проблема з розмежуванням друкованого ЗМІ та редакції при визначенні суб’єктів реформування.  Так, відповідно до установчих документів деякі функції  редакції друкованого ЗМІ виконують редакційно-видавничі об’єднання,  телерадіопресцентри, інформаційні агентства, видавництва, засновниками яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування. Зазвичай, окрім функції  випуску друкованого ЗМІ такі суб’єкти здійснюють інші  види діяльності, у зв’язку з чим   органи місцевого самоврядування не бажають виходити зі складу співзасновників, мотивуючи це тим, що реформуванню підлягає лише друковане ЗМІ.

4. У засновників  державних друкованих ЗМІ виникають питання з приводу здійснення процесу перетворення таких ЗМІ у офіційні видання. Закон визначає один із способів реформування - перетворення друкованих засобів масової інформації, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання. Також відповідно до вимог Закону  ЦОВВ можуть мати ОДНЕ офіційне видання, якщо їх більше – решта підлягають реформуванню і інший спосіб. 

5. Стосовно формування Переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі, то слід зазначити, що деякі редактори не додають всі необхідні копії документів.  Наприклад, замість свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ подають  витяг з ЄДРПОУ. Розповсюджена проблема полягає у невідповідності Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ реальному складу співзасновників. Редактори роками не здійснюють перереєстрацію газети і під час подання документів до ПЕРЕЛІКУ виявляються порушення  редакцією статті 20 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Підсумовуючи Голова Держкомтелерадіо подякував НСЖУ за те, що Спілка стала громадським штабом реформи, розробила чітку дорожню карту реформування, організувала серію круглих столів, семінарів. «Ми для себе чітко визначились, щоб реформа відбулась всі редакційні заявки на участь у першому етапі, при умові забезпечення необхідних документів, повинні бути задоволені. В конфліктах представників влади і редакцій ми будемо підтримувати трудові колективи».

Учасники наради обговорили поточний момент ходу реформи та спільні подальші дії Держкомтелерадіо та НСЖУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-