Парламент закликають розглянути законопроект про заборону ароматизованих сигарет

Парламент закликають розглянути законопроект про заборону ароматизованих сигарет

1361
Укрінформ
До Всесвітнього дня здоров’я, який щороку відзначається 7-го квітня, народний депутат Оксана Корчинська вважає, що Верховній Раді час вже розглянути законопроекти щодо охорони здоров’я.

«У цьому році за останні три місяці жоден законопроект з охорони здоров'я не був внесений в зал! Жоден. Вже кілька місяців 18 законопроектів чекають, коли ми внесемо їх в зал. Тобто у нас з вами зараз є пакет, котрий ми наполягаємо, важливий для всіх пацієнтів та працівників системи охорони здоров'я, важливий для всіх медичних закладів»,- заявила  заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я О. Корчинська.

Експерти Українського центру контролю над тютюном закликають народних депутатів, щоб Проект Закону №2820  про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну був розглянутий у сесійній залі  разом із пакетом законопроектів комітету ВРУ з питань охорони здоров’я. Цей законопроект був рекомендований профільним комітетом до першого читання ще 7-го жовтня.

Такої думки стосовно антитютюнового законопроекту й нардеп Оксана Корчинська: «Законопроект №2820, який повністю відповідає практиці ЄС та відповідає кращому світовому досвіду, важливо розглянути в сесійній залі найближчим часом. Цей законопроект в першу чергу спрямований на те, щоб вберегти дітей, молодь та майбутніх мам від тютюнової залежності шляхом зменшення привабливості сигарет і куріння в цілому».

Законопроект запроваджує нові правила маркування упаковки сигарет шляхом розміщення графічних повідомлень європейського зразка, збільшення їх розміру до 65% та їх розміщення з обох сторін пачки, заборону на використання смакових добавок (полуничних, ванільних, яблучних на інших ароматизованих сигарет), регулювання виробництва та продажу електронних сигарет і курильних сумішей, та інші нецінові заходи зменшення попиту на тютюнові вироби. Ці норми повністю відповідають Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиві 2014/40/ЄС.

Нагадаємо, що законопроект №2820 отримав схвальну оцінку в листах від МОЗ України, Європейського регіонального бюро ВООЗ, Світового банку, Smoke Free Partnership (коаліція з понад 25 європейських організацій), Європейської мережі з попередження куріння (ENSP), коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» (об’єднує близько 50 організацій) та ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) . Проект вищезазначеного закону був поданий 13 травня 2015 року народними депутатами Богомолець О., Гопко Г., Мусієм О., Унгуряном П., Корчинською О., та Луценком І. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-