21-ша українська команда полярників вирушає в Антарктику

21-ша українська команда полярників вирушає в Антарктику

Фото
1177
Ukrinform
Цьогоріч Україна продовжить системне вивчення Льодовитого континенту - в Антарктику спорядили 21 українську експедицію.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"30 березня 2016 року у Міністерстві освіти і науки за участю заступника міністра Максима Стріхи відбулися урочисті збори з нагоди спорядження в Антарктику 21-ої української експедиції. В урочистостях взяли участь провідні науковці, представники Національної академії наук України, з-поміж яких Олександр Попов, Ярослав Яцків, Антон Наумовець, Станіслав Довгий, Борис Гриньов, а також дипломат і громадський діяч Сергій Комісаренко, директор Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету Валерій Шмаров", - йдеться у повідомленні.

Стріха зазначив, що понад 20 років тому Україна завдяки зусиллям багатьох вітчизняних учених, дипломатів отримала британську станцію "Фарадей", яка працює нині як українська антарктична станція «Академік Вернадський».

21-а українська команда полярників вирушає в Антарктику

Фото: Вадим Грига/Укрінформ

Директор Національного антарктичного наукового центру Валерій Литвинов повідомив, що за результатами конкурсного відбору до 21 експедиції відібрано 12 осіб із 27 претендентів.

Цього року вік полярників склав від 22 до 62 років. Також учасники команди є мешканцями різних міст нашої країни – Києва, Харкова, Черкас, Львова, Одеси. Відібрані учасники експедиції пройшли медичну комісію та підготовчі збори. Слід зазначити, що 7 членів команди – новачки і вперше побувають в Антарктиці. Очолить українську станцію досвідчений керівник Микола Старинець, який 7 років свого життя присвятив цьому континенту.

Цього року Україна продовжить системне вивчення Льодовитого континенту. Триває останній етап реалізації вже другої Державної цільової науково-дослідної програми досліджень України в Антарктиці, продовжиться модернізація станції Академік Вернадський, формування Національної бази антарктичних даних та будуть зосереджені наукові дослідження на тих напрямах, які можуть давати суттєві результати.

31 березня українська команда полярників вирушить у далеку дорогу повітряно-морським шляхом, що розпочнеться зі столичного аеропорту "Бориспіль".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-