Януковичі хочуть змусити Україну сплатити за своїх адвокатів

Януковичі хочуть змусити Україну сплатити за своїх адвокатів

1979
Ukrinform
Сім'я Віктора Януковича зробила юридичні кроки для стягнення з України компенсації в рамках справи про заперечення санкцій. Йдеться про витрати, понесені нею на адвокатів.

Про це повідомляє РБК з посиланням на заяву Олександра Януковича (старшого сина Віктора Януковича), яке має в своєму розпорядженні видання. 

«Мною і батьком недавно були зроблені юридичні кроки для стягнення цих  коштів з України», — зазначається в заяві.

Там же наголошується, що на даний момент Янукович-молодший не може розкривати інформацію про юридичні дії, зроблені по стягненню коштів з України, а також з приводу їх суми, оскільки це конфіденційна інформація: «Ці питання прокоментують англійські адвокати як тільки офіційні документи будуть опубліковані судом ЄС».

У п'ятницю, 25 березня, екс-міністр юстиції України Олена Лукаш повідомила, що суд ЄС присудив виплату компенсацій Януковичу і двом його синам — Олександру і Віктору (загинув у березні 2015 року — ред.) у розмірі 57 тис. фунтів стерлінгів ($80 тис.) на кожного. Про це вона написала у своєму Facebook. Йдеться про витрати, які члени сім'ї Януковича понесли на послуги адвокатів у справі про заперечення санкцій Євросоюзу.

Мін'юст України в офіційній заяві спростував слова Лукаш, назвавши їх «плодом уяви»: «Жодних рішень Європейського суду про стягнення на користь Януковича і його оточення з України хоча б копійки, не говорячи вже про 6,3 млн гривень, не існує в природі», — говорилося в ній.

У 2014 році, після введення санкцій, Януковичі оскаржили їх в суді Люксембурга. Восени того ж року Мін'юст України вирішив вступити у процеси по всіх трьох справах у суді ЄС, пояснюється в коментарі Олександра Януковича. «Вивчивши заяви Мін'юсту, ми з англійськими адвокатами підготували і подали до суду ЄС заперечення на вступ Мін'юсту у наші процеси. Ще до розгляду наших заперечень судом ЄС Мін'юст вирішив відізвати свої заяви про вступ до справи. Оскільки англійські адвокати витратили певний час на оскарження заяв Мін'юсту України, адвокатами було подано клопотання, аби витрати на адвокатів в даній частині були покладені на Мін'юст України», — зазначається у заяві старшого сина екс-президента України.

Рішення про виплату компенсації, вказується в коментарі, було прийняте 11 березня 2015 року. У жовтні того ж року адвокати сім'ї Януковича опублікували офіційний прес-реліз про винесену ухвалу. Така ж інформація є й на сайті суду, зазначає Олександр Янукович, наводячи в приклад рішення по своєму батьку.

У офіційній заяві Мін'юсту України підтверджується, що у 2014 році Україна подала до суду ЄС клопотання про вступ до згаданих справ. «Українській стороні вдалося налагодити ефективний механізм взаємодії з представниками сторони ЄС, які супроводжували ці справи», — зазначається в повідомленні міністерства.

Віктор Янукович залишив пост президента України навесні 2014 року на тлі численних акцій протесту. Відносно нього було порушено кілька кримінальних справ, у тому числі про узурпацію влади. У березні Євросоюз ввів санкції проти екс-президента України, а також низки чиновників з його оточення. Ці санкції забороняють фігурантам списку в'їзд до країн ЄС і заморожують їх банківські рахунки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-