У Шокіна нарікають на низькі зарплати прокурорів

У Шокіна нарікають на низькі зарплати прокурорів

1768
Ukrinform
Генпрокуратура неодноразово зверталась до Кабміну у зв’язку із неналежними рівнем заробітної плати працівників прокуратури, низький розмір якої не дозволяє їм належно виконувати свої обов’язки.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ГПУ.

"З огляду на негативну ситуацію, яка склалася у зв'язку із неналежним рівнем заробітної плати працівників прокуратури, керівництво Генеральної прокуратури України неодноразово зверталося до Прем’єр-міністра України А. Яценюка із вказаного питання", - зазначили у прес-службі.

У ГПУ нагадали, що передбачена у Держбюджеті-2016 сума для прокуратури становить лише 31,6% від необхідних потреб: "Незважаючи на наявні домовленості щодо забезпечення належного рівня фінансування органів прокуратури в цілому та збільшення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зокрема, на жаль, цього так і не було зроблено. В той же час виділення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в окрему програму фактично відбулося лише за рахунок зменшення коштів, виділених на бюджет органів прокуратури в цілому".

"За наведених обставин у 2016 році прокурори місцевих і регіональних прокуратур порівняно із суддями місцевих та апеляційних судів, поліцейськими на місцях, детективами Національного антикорупційного бюро України були поставлені у нерівні умови в частині матеріального та фінансового становища та отримують найменший розмір місячної заробітної плати", - нарікають в Генпрокуратурі.

Так, місячна зарплата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у 2016 році становить 60-70 тис. грн, в той час як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур - 6-8 тис. грн та 5-7 тис. грн відповідно.

Повідомляється, що про необ'єктивність при формуванні бюджетного ресурсу органів прокуратури та фактичний зрив у такий спосіб триваючих у прокуратурі реформ було проінформовано Президента Петра Порошенка.

"Проте, листи Генеральної прокуратури України, направлені Прем’єр-міністру України А. Яценюку 28.12.2015, 10.02.2016 та 26.02.2016 року, в яких порушувалося питання недостатності фінансового забезпечення органів прокуратури та неспівмірності оплати праці працівників правоохоронних органів із наведенням відповідних прикладів та розрахунків, на жаль, залишені без реагування", - повідомили у прес-службі й додали, що негативна тенденція, пов’язана із дискримінацією оплати праці співробітників органів прокуратури, лише поглибилася.

За даними ГПУ, через низькі зарплати з прокуратур районного рівня за власним бажанням вже звільнилися понад 70 осіб, які попередньо успішно пройшли конкурсний відбір: "При цьому слід враховувати, що на сьогодні в органах прокуратури вакантними є 476 посад. Якщо такий процес буде тривати і надалі, це може паралізувати роботу місцевих прокуратур, а відповідно і всієї системи правоохоронних органів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>