Афанасьєв досі не знає, що його переводять ближче до дому

Афанасьєв досі не знає, що його переводять ближче до дому

Укрінформ
Український політв'язень Геннадій Афанасьєв, протиправно засуджений РФ у справі «кримських терористів», скоріш за все, дотепер не знає про рішення міськсуду Сиктивкара РФ про етапування його з колонії в Комі ближче до дому в Криму.

Про це сказав в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу правозахисник Ернест Мезак.

«Не упевнений, що Афанасьєв взагалі знає про рішення суду задовольнити наш позов. Через накладені покарання телефонні дзвінки йому заборонено. Рішення було опубліковано 10 березня, після чого відправлено до колонії поштою. Отже, Геннадій отримає його наступного тижня. Так, і наскільки я знаю, в понеділок його збирався відвідати один з консулів України», - сказав Мезак. 

Нагадаємо, 9 березня міськсуд Сиктивкара РФ задовольнив позов громадянина України Геннадія Афанасьєва про зміну місця відбуття покарання і дозволив етапувати його з колонії в Республіці Комі ближче до дому в Криму. Обгрунтовувалося це порушенням гарантованих статтею 8 Європейської конвенції з прав людини права Афанасьєва на повагу сімейного життя.

Фото: Фейсбук

Афанасьєв засуджений у сфальсифікованій справі Сєнцова-Кольченка до семи років позбавлення волі. Правозахисний рух "Меморіал" визнав його політв'язнем. Для відбуття терміну він був відправлений до ДВК-25 Сиктивкара. Дорогою у нього загострилися проблеми зі здоров'ям. А на місці його умови утримання були посилені. У позові, підготовленому Афанасьєвим з правозахисником Мезаком і адвокатом Олександром Попковим він просив перевести його в колонію в Ростовську, Воронезьку області або Краснодарський край. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-