Комітет Ради збирає інформацію про

Комітет Ради збирає інформацію про "наїзди" на ІТ-компанії

1003
Укрінформ
Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку пропонує IT-компаніям до 15 березня надати документальну інформацію щодо конкретних випадків проведення обшуків з вилученням комп'ютерів протягом останніх двох років для звернення від імені Комітету до правооохоронних органів.

Про це на брифінгу в четвер заявив голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Минулого тижня ми ще раз запропонували ІТ-ринку, щоб усі, хто за останні два роки постраждав від якихось "наїздів", вилучення серверів, надіслали нам до комітету по кожному випадку інформаційну довідку: хто виймав, яка справа, який номер і головне, чим усе закінчилося. Після цього по кожному з цих випадків ми ще раз надішлемо з цим пакетом документів запит в усі правоохоронні органи, щоб вони відповіли, що відбувалося, чому відбувалося і як відбувалося. Я хочу, щоб усі спекуляції після цього закінчилися",  - сказав Данченко.

Він додав, що вилучення серверів - це просто катастрофа для такого бізнесу, бо це частина технології. "Це як на металургійному заводі доменну піч виключити, відновити вже  не можна буде", - застеріг народний депутат.

Данченко пообіцяв надати інформацію по кожному випадку приблизно через три тижні, "якщо всі відповідні органи швидко відповідатимуть".

Після цього, за його словами, в законодавчому полі вирішуватиметься питання, як карати тих, хто винен у тій чи іншій ситуації. "Але галузь потрібно розвивати і створювати правильні інвестиційні умови", - наголосив голова профільного комітету.

Він також акцентував увагу на тому, що, окрім правильного законодавства, яке регулювало б відносини у галузі, держава повинна вирішувати також питання фінансової і технічної нікчемності наших служб, які не можуть проводити онлайн-перевірки, не вилучаючи серверів.

"Держава повинна  сформувати технічну базу для наших спецслужб, щоб вони дійсно могли захищатися, тому що, на жаль, вони голі-босі. Вони в онлайні повинні робити те, що їм потрібно, а не приїжджаючи з "Альфою" вибивати стіни. Але не забуваймо, що  в нас війна, і нам потрібно захищати державу, тому порозуміння між державою і бізнесом повинно бути", - резюмував нардеп. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-