Прем'єр про реформу школи: тиск не працює

Прем'єр про реформу школи: тиск не працює

2495
Ukrinform
Представники місцевої влади Полтавщини мають забезпечити малокомплектні школи автобусами та відремонтувати дороги.

На цьому наголосив під час наради з керівником Полтавської ОДА, головами районних державних адміністрацій та головами міст Полтавської області у суботу Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє Урядовий портал.

«Берете цю субвенцію, купуєте обладнання, працюєте з органами місцевого самоврядування. І там, де школи малокомплектні, - пропонуєте автобус, дорогу ремонтуєте, доремонтовуєте велику опорну школу. І дитина, й батьки самі будуть приймати для себе рішення», - сказав Яценюк, нагадавши, що цьогоріч Кабінет міністрів подвоїв освітню субвенцію до 200 млн грн.

Він зазначив, що в Полтавській області близько 30 шкіл, де навчаються лише 20-30 учнів. Натомість громадянам потрібно запропонувати нову опорну школу, з якісним навчанням, обладнаними класами та автобусом, яким учні можуть доїжджати до школи.

Він додав, що торік уряд виділив 100 мільйонів гривень освітньої субвенції, і за ці кошти по Україні було придбано новітнє обладнання для класів у понад 300 школах. За інформацією Полтавської ОДА, в області було облаштовано 40 таких класів.

До початку нового навчального року буде закуплено тисячу шкільних автобусів. На це 500 мільйонів гривень йде з державного бюджету, а 500 мільйонів гривень - за співфінансуванням з місцевих бюджетів.

«Іти по шляху адміністративного тиску – не працює, і я категорично проти цього. Ми йдемо по шляху якісної освіти. Ми пропонуємо батькам і дітям якісну школу – автобус, нормальні класи, нормальне навчання, можливість здати зовнішнє незалежне оцінювання, а потім - отримати професійно-технічну або вищу освіту», - підкреслив він.

Яценюк наголосив, що місцева влада буде самостійно проводити конкурси й приймати відповідні рішення щодо опорних шкіл. Він звернувся до представників місцевої влади та попросив долучитися до роботи по створенню опорних шкіл в області.

Глава уряду підкреслив, що за його дорученням Міністерство освіти і науки України розробить нову формулу фінансування освітньої мережі. Він запропонував місцевій владі надавати пропозиції до цього документа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-