Правозахисники презентували доповідь про переслідування за погляди у Криму

Правозахисники презентували доповідь про переслідування за погляди у Криму

Укрінформ
Правозахисники констатують, що протягом останніх двох років в анексованому Росією Криму склалася  серйозна система переслідування людей за проукраїнські погляди.

Про це під час презентації аналітичної доповіді про політично мотивовані переслідування і дискримінацію за ознакою проукраїнських поглядів на прес-конференції в Укрінформі заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«За ці два роки, на жаль, склалася дуже серйозна система переслідувань за ознакою проукраїнських переконань, яка в себе включає різні засоби, починаючи від кримінального та адміністративного переслідування, а також різні форми, спрямовані не лише, скажімо, на ліквідацію активістів, а на ліквідацію різних проявів української ідентичності», - сказала вона.

Скрипник розповіла, що аналітична доповідь видана двома мовами - російською та англійською й містить у собі «майже всі факти» щодо переслідувань за проукраїнські переконання, зафіксовані правозахисниками за ці останні 2 роки.

За її словами, окремі розділи доповіді стосуються переслідувань в Криму за підтримку територіальної цілісності і незалежності України; кримінальних справ за політичними мотивами; кримінальних переслідувань проти українських журналістів та народних депутатів; адміністративних переслідувань за політичними мотивами; системних утисків УПЦ Київського патріархату, а також дискримінації за ознакою «українського громадянства» та ліквідації інститутів української культури й освіти.

«Особливу увагу ми приділили окремому пункту - це мова ворожнечі. На сьогоднішній день можна констатувати, що за 2 роки російськими і кримськими ЗМІ створена атмосфера нетерпимості, навіть ненависті до різних проявів української ідентичності, починаючи від відношення до українських активістів і завершуючи взагалі відношенням до української культури, української мови», - підкреслила правозахисниця.

Водночас Скрипник наголосила, що прогнозувати подальший розвиток ситуації в Криму дуже важко, адже все залежить «не від стандартів прав людини чи законодавства, а від політичної ситуації», а також від міжнародного впливу.

«Сьогодні та система переслідування, дискримінації, обмеження вона вже стабільна, до неї підключені майже всі силові структури, починаючи від ФСБ, а також прикордонників, міграційної системи, ЗМІ. Це - дуже комплексна система», - додала керівник Кримської правозахисної групи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-