США офіційно визнали: за відключенням електроенергії в Україні стоять хакери

США офіційно визнали: за відключенням електроенергії в Україні стоять хакери

2009
Ukrinform
Американський уряд вперше офіційно визнав, що до збою електропостачання в Україні у грудні минулого року призвели кібер-зловмисники.

У звіті Міністерства внутрішньої безпеки США зазначається, що причиною відключення електроенергії, що торкнулося 225 тисяч українців, є хакерські атаки, повідомляє "Голос Америки".

Раніше експерти з безпеки вже заявляли, що відключення електроенергії в Західній Україні 23 грудня відбулось через напад, який вважається першим успішним кібервторгненням в енергосистеми в автономному режимі.

Міністерство внутрішньої безпеки не повідомляє, хто стоїть за кібератаками. Утім американська кібер-компанія iSight Partners та деякі інші фірми пов’язують інцидент з російською хакерською групою, відомою під назвою Sandworm.

Висновки Міністерства  внутрішньої безпеки США базовані на інтерв’ю з представниками шести українських організацій, які постраждали через перебої електроенергії. Утім у повідомленні йдеться, що американські експерти не мали змоги незалежно переглянути технічні докази.   

Деякі експерти з безпеки у США гостро розкритикували висновки міністерства.  

"Якби вони вийшли з цією інформацією два місяці тому і оприлюднили її, це було б корисно, - заявив Роберт Лі, виконавчий директор компанії з кібербезпеки Dragos Security, - утім зараз вони розповідають речі, які вже нам відомі".

Нещодавно американські ЗМІ з посиланням на джерела у Білому домі повідомляли, що за збоями електроенергії в Україні стоїть Росія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-