Цензура в Рунеті за рік зросла в дев’ять разів - правозахисники

Цензура в Рунеті за рік зросла в дев’ять разів - правозахисники

711
Ukrinform
Юристи Міжнародної правозахисної групи "Агора" підготували доповідь "Свобода інтернету-2015", згідно з якою в Росії у 2015 році кількість блокувань інтернет-сайтів збільшилася майже у дев'ять разів.

Про це повідомляє "Дождь".

За даними дослідження, протягом 2015 року в Росії зареєстровано понад 15 тисяч випадків обмеження свободи інтернету. У 2014 році таких випадків зафіксовано менш ніж три тисячі. Крім того, 2015 рік став першим, в якому інтернет-користувачі отримували реальні строки за публікації. До реального тюремного ув'язнення в 2015 році засудили 18 осіб. Загалом автори доповіді нарахували 203 випадки кримінального переслідування за публікації в інтернеті.

Більш ніж утричі зросла і кількість адміністративних проваджень - у 2015 році за матеріалами публікацій в інтернеті порушено понад п'ять тисяч адміністративних справ. Наприклад, двох жителів Томської області оштрафували за публікацію в соціальній мережі мультфільму "Обличчя фюрера" з серіалу про Дональда Дака. Антифашистський мультфільм, знятий студією Уолта Діснея в 1942 році, кілька років тому був внесений до Федерального списку екстремістських матеріалів.

У доповіді також йдеться про велику кількість випадків насильства щодо блогерів та інтернет-активістів. У 2015 році таких випадків зафіксовано 28.

Правозахисники також наголошують, що іноземні сайти рідше виконують вимоги російської влади про видалення інформації. Наприклад, з 1 липня 2014 до 30 червня 2015 року державні органи РФ зробили 152 запити у Твіттері щодо інформації про користувачів і отримали 152 відмови. У першому півріччі 2015 року Google задовольнив тільки 5% з 207 російських запитів.

Основним методом блокування сайтів була фільтрація через операторів зв'язку. На думку авторів дослідження, "у найближчому майбутньому громадянам, можливо, доведеться зіткнутися з обмеженням доступу до зарубіжних сервісів і більш жорсткою практикою кримінального переслідування за висловлювання своєї думки онлайн".

Карикатура: Сергій Йолкін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-