У МЗС кажуть, що не контролюють візові центри

У МЗС кажуть, що не контролюють візові центри

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України не має жодного впливу на діяльність візових центрів в Україні.

Про це йдеться у коментарі, поширеному прес-службою МЗС.

"Міністерство закордонних справ України не здійснює реєстрацію, акредитацію, ліцензування компаній-постачальників послуг з прийому візових клопотань, не має жодного впливу ані на процес відбору таких компаній європейськими партнерами, ані на операційну діяльність візових центрів на території України", - йдеться у документі.

У відомстві пояснили, що можливість залучення країнами Євросоюзу зовнішніх постачальників послуг (т.зв. візових центрів) для прийому візових клопотань передбачена Візовим кодексом ЄС (п. 13 преамбули) та Угодою між Україною та Європейським Союзом про спрощення оформлення віз (зі змінами від 23.07.2012 р.).

Нині в Україні у сфері надання послуг з прийому у громадян візових клопотань функціонують чотири компанії, з якими окремі іноземні держави, зокрема країни-члени Європейського Союзу, уклали відповідні договори. Це компанії «VFS Global», «Teleperformance», «Pony Express» та «Visa Management Service». У рамках своєї діяльності вони  можуть залучати компанії-підрядники для надання відповідних послуг. Діяльність таких компаній у сфері обробки персональних даних має відповідати вимогам Директиви 95/46/ЄС щодо захисту персональних даних.

Процедура відбору компаній-постачальників послуг з прийому візових клопотань регулюється національним законодавством відповідних країн. Водночас функціонування візових центрів у частині здійснення реєстрації компанії, ведення господарської діяльності та інших організаційних питань регулюється законодавством України.

У разі виникнення бажання вийти на український ринок згаданих послуг або посилити свою присутність на ньому, МЗС України рекомендує звертатися безпосередньо до країн-членів ЄС та діяти при цьому відповідно до чітких і прозорих процедур.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-