Французи назвали скандальний фільм про Майдан агіткою в стилі Russia Today

Французи назвали скандальний фільм про Майдан агіткою в стилі Russia Today

3373
Укрінформ
Після перегляду скандального фільму Поля Морейри "Маски революції" про український Майдан, який показали на французькому телеканалі Canal+, місцеві журналісти розкритикували його.

Про це пише видання Deutsche Welle.

Так журналіст відомої французької газети Libération Себастьян Гобер, який постійно живе і працює в Україні, заявив, що фільм може нашкодити журналістам, які залишилися в Україні.

"Морейри не було ні на Майдані, ні під час подій в Одесі - там взагалі дуже мало було журналістів у той день, 2 травня. Пізніше він приїжджав до України - це факт, він з'являється в кадрі під час свого репортажу. Але те, що журналіст не присутній під час самої події, не звільняє від того, що він повинен точно підходити до збору інформації і доказів, щоб у результаті отримати достовірну картину подій", - пояснив в інтерв'ю Гобер.

Поль Гого, який приїхав в Україну в 2012 році і працював у Києві і Донецьку також заявив, що здивований фільмом Морейри.

«Я, в принципі, дивлюся доволі багато спеціальних розслідувань. Але цей репортаж - це щось неймовірне. Це російська пропаганда, її мета - маніпуляція тими людьми, які схильні вірити в теорії змови, за принципом: всі основні ЗМІ брешуть, а я скажу вам правду», - заявив журналіст.

За його словами, фільм більше підходить не Canal+, а російському Russia Today.

Журналіст Бенуа Віткін написав у газеті Le Monde, що Поль Морейра показав "спотворену картину українського конфлікту".

"Газета Le Monde, де я працюю, ніколи б не надрукувала матеріал у дусі того, що зробив Морейра. Усі наші журналісти - спеціалісти в своїй галузі, якоюсь мірою - експерти, і вони не коять таких помилок. Ми пишаємося тим, що ми подаємо інформацію у контексті, висвітлюємо її в перспективі і пропрацьовуємо всі нюанси. І нам не треба грати на почуттях, тому наші читачі нам довіряють", - розповів журналіст.

Нагадаємо: 1 лютого французький канал Canal+ продемонстрував так званий "документальний фільм" режисера Поля Морейро про події на Майдані.

При цьому українська дипмисся закликала керівництво каналу не транслювати пропагандистську стрічку, яка ображає пам'ять про українців, загиблих за свободу і незалежність своєї країни від диктату Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-