Українці за рік викурили 65 мільярдів сигарет

Українці за рік викурили 65 мільярдів сигарет

Укрінформ
За минулий рік українці не стали палити менше, незважаючи на попереджувальні заходи.

Про це на презентації результатів дослідження Київського міжнародного інституту соціології  розповів керівник правління ГО «Центр громадянського представництва «ЖИТТЯ» Андрій Скипальський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Уперше за останні роки в Україні не зменшилася поширеність куріння та не зменшилося споживання сигарет навіть на фоні гіперінфляції, економічної кризи та зниження рівня доходів громадян», - сказав Скіпальський.

Так, за даними дослідження, кількість курців в Україні у 2015 році порівняно з 2014 роком залишилася на тому ж рівні - 24% населення країни, серед яких 42% становлять чоловіки, 9% - жінки.

За словами експерта, це пояснюється перш за все тим, що у 2015 році влада не реалізувала жодного ефективного заходу, який би посилив контроль над  тютюном.

Тим часом лікарі прямою чи опосередкованою причиною зростання смертності населення називають саме тютюнопаління.

«Рак легенів, втрата вагітності чи гіпертрофія плода, рак губи, гортані, інфаркт міокарда, інсульт у працездатному віці - все це є наслідки тютюнопаління», - зазначила професор кафедри дерматології та венерології Національного медичного університету ім. О. Богомольця Ольга Богомолець, зазначивши, що щорічно в Україні від серцево-судинних захворювань помирає близько півмільйона людей.

 «Унаслідок війни, внаслідок хронічного стресу, я не виключаю, що тютюнопаління навіть збільшилося у нас, тому що смертність однозначно підвищилася», - сказала Богомолець.

Водночас вона зазначили, що основною цільовою категорією для виробників цигарок наразі є жінки.

Цю тенденцію відмітила і кандидат медичних наук, експерт з охорони громадського здоров'я Тетяна Адрєєва, зазначивши, що попереджувальні графічні зображення на пачках цигарок використовуються нерівномірно - лише 4% з них стосуються попереджень щодо загрози паління здоров'ю жінки чи негативного впливу на вагітність.

«Тютюнові корпорації маніпулюють, друкуючи одне графічне попередження про шкоду куріння набагато частіше, ніж інші. Оскільки у такому випадку курці звикають до одного малюнка і згодом не звертають особливої уваги на нього, тим самим нехтуючи відповідним попередженням про жахливі наслідки куріння для здоров'я людини", - наголосила вона.

Екперти вважають що попереджувальні заходи у боротьбі із тютюнопалінням можуть бути дієвими. Так, за 2015 рік українці викурили 65 млрд цигарок порівняно зі 120 млрд у 2008 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-