Демчишин обіцяє гроші шахтарям до весни - 29.01.2016 12:15 — Новини Укрінформ
Демчишин обіцяє гроші шахтарям до весни

Демчишин обіцяє гроші шахтарям до весни

798
Ukrinform
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України очікує погасити заборгованість по заробітній платні шахтарям протягом лютого, у крайньому випадку -  у березні.

Про це під час години запитань до уряду в Раді сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У бюджеті було заплановано близько 500 млн на погашення заборгованості за 2015 рік. Із них у січні 50 млн уже було використано. Наразі є домовленість, що основна сума буде виплачена у лютому. Тому я переконаний, що заборгованість, яка на 1 січня накопичилася за листопад-грудень у розмірі близько 500 млн грн буде погашена. Навіть якщо будуть певні складнощі із ліквідністю, це відбудеться у лютому, у крайньому випадку - у березні", - сказав міністр.

Він підкреслив, що міністерство вживає заходів, щоб не нарощувати заборгованість.

"Я вже неодноразово нагадував, що у 2015 році було виділено на підтримку вугільної промисловості порядку 1 млрд грн порівняно із 5 млрд у попередні роки по тих самих шахтах, що залишилися на непідконтрольній території. Крім того, на сьогодні є заборгованість покупців вугілля, таких як ДТЕК, який отримує вугілля для Західенерго із львівського басейну", - зауважив міністр.

За оцінкою Демчишина, заборгованість становить більш як 200 млн грн.

"Працюємо з ними. Сподіваємося, що вони будуть рівноцінно відноситися як до своїх шахтарів, так і до наших, та оплачувати заборгованість", - сказав Демчишин.

За його словами, на 2016 рік був сформований план щодо збалансування українських шахт спільно із європейськими консультантами.

"Є розуміння, що можна без суттєвих потрясінь у цій галузі збалансувати ситуацію та протягом двох-трьох місяців вийти на нормальний робочий режим", - констатував Демчишин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>