З 1 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО

З 1 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО

Укрінформ
«Реєстрацію ми плануємо розпочати 1 лютого, відповідно доступ до реєстраційної форми для бажаючих зареєструватися буде надано (на сайті УЦОЯО. - ред.)  починаючи з 12 години 1 лютого».

Про це на прес-конференціїї розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Водночас він зазначив, що ті, хто не зможе зареєструватися з якихось причин он-лайн, можуть зробити це в регіональних центрах ЦОЯО. Для випускників шкіл пункти реєстрації створені за місцем навчання. 

За словами директора УЦОЯО, після оформлення реєстраційної картки учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Відповідно випускники шкіл 2016 року можуть подати пакет документів до закладу, в якому навчаються. Випускники минулих років, студенти професійно-технічних закладів та ВНЗ, які вирішили в цьому році пройти тестування, можуть надіслати пакет реєстраційних документів рекомендованим листом на адресу регіонального центру. 

Окремо Карандій зазначив, що для майбутніх учасників ЗНО, які проживають на неконтрольованих чи окупованих територіях або на лінії розмежування, передбачена можливість подати документи електронною поштою.

Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 18 березня.

В цьому році абітурієнти подають до вишів тільки сертифікати ЗНО 2016 року. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести з чотирьох предметів з наступного переліку: українська мова та література; історія України; математика; біологія; географія; фізика; хімія; англійська, іспанська, німецька, французська чи російська мови.

Також для випускників шкіл в цьому році поєднали державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання з двох предметів: українська мова та література, математика або історія України.

При реєстрації на ЗНО необхідно вказати назви предметів, з яких результати ЗНО будуть зараховуватися як державна підсумкова реєстрація.

Як зазначив Карандій, випускник може пройти ЗНО і з математики, і з історії України. Проте оцінку з ДПА буде зараховано лише з одного предмета. Результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація на основі кількості балів, які набрані за виконання завдань лише з української мови.

Основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови та літератури і триватиме до 17 червня. 

Для тих, хто з будь-яких причин не зміг пройти тестування в основну сесію ЗНО та для учасників АТО і  осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, передбачено проведення додаткової сесії ЗНО, яка триватиме з 14 червня по 4 липня. Зареєструватися для участі в додатковій сесії можна з 19 березня до 20 травня. У такому разі до пакету реєстраційних документів надають: заяву про необхідність проходження ЗНО під час додаткової сесії, копію учасника бойових дій або довідку про участь в АТО. Для осіб, які проживають на неконтрольованій території, - копію сторінки паспорта громадянина України з відомостями про місце проживання.  

Нагадаємо, що з 5 до 30 січня кожен бажаючий міг зареєструватися на пробне ЗНО з будь-якого предмета для того, щоб ознайомитися з процедурою проведення тестування та оцінити свої можливості.  2 квітня пройде пробне тестування з української мови та літератури, з інших предметів  пробне ЗНО відбудеться 9 квітня.

У січні ц. р. також запрацював безкоштовний он-лайн ресурс на освітньому порталі Osvita.ua (http://zno.osvita.ua), за  допомогою якого випускники шкіл можуть безкоштовно підготуватися до складання ЗНО  з 7 предметів та 5 іноземних мов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-