За пияцтво в АТО пропонують штрафувати на 6 тисяч

За пияцтво в АТО пропонують штрафувати на 6 тисяч

1231
Ukrinform
За порушення військовослужбовцями правил водіння або експлуатації техніки, вчинене у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, потрібно карати штрафом від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5950 гривень).

Відповідне положення передбачається у законопроекті про внесення змін до статті 415 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, зареєстрованому у Верховній Раді наприкінці грудня 2015 року.

"Порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини, вчинене у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних, психотропних або інших одурманюючих засобів, карається штрафом від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - йдеться у проекті закону.

За порушення ж правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини, що спричинило потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або смерть потерпілого, пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 8 років. У разі загибелі кількох осіб - позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У пояснювальній записці до законопроекту міністр оборони України Степан Полторак зазначив, що прийняття цього закону "забезпечить підвищення військової дисципліни, правопорядку серед військовослужбовців шляхом дотримання ними правил водіння, експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини".

Як додається у пояснювальній записці до законопроекта, за 11 місяців минулого року внаслідок вживання алкогольних напоїв загинуло 126 військовослужбовців, з яких 66 - в районі проведення АТО. В цілому ж в районі проведення АТО у стані алкогольного сп'яніння було скоєно 46 правопорушень (37 злочинів та 9 подій), що становить 10,5 % правопорушень, скоєних в районі АТО.

Президент Петро Порошенко 24 січня заявив про очікування, що на цьому тижні народні обранці проголосують, зокрема, за пакет законопроектів, спрямованих на підвищення військової дисципліни.

Фото: zp.depo.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>