Яценюк вручив перші ID-паспорти молодим українцям

Яценюк вручив перші ID-паспорти молодим українцям

Укрінформ
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вручив перші паспорти громадянина України у формі ID-картки 16-річним юнакам.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ви перші в нашій Українській державі отримуєте нові паспорти країни. Не колишнього радянського стилю книжечки зі вклеєними фотокартками, а новий паспорт, який іде у вигляді ідентифікаційної картки з чіпом, на який можна заносити будь-яку інформацію", - сказав Яценюк.

За його словами, відтепер Україна фактично переходить на новий формат ідентифікації громадян та формування нових баз даних.

"ID-картка потрібна для того, щоб ви, коли будете отримувати біометричні паспорти, за яким українські громадяни будуть їздити без віз до країн-членів Європейського Союзу, отримали біометричний паспорт дуже швидко і оперативно, і щоб ідентифікація особи відповідала на 100% тій особі, якій він належить", - сказав він.

За словами Прем’єра, зі старими паспортами у цьому плані були проблеми: "З новими паспортами все дуже чітко, і та особа, яка отримує новий паспорт, повністю підпадає під стандарти ідентифікації, які визначені у ЄС.

"Навіть пенсійні та інші коди і виплати можна буде прив’язувати до ID-картки. Тобто, буде один єдиний документ, а не сто довідок та папірчиків із підписами та печатками та усім іншим, а один єдиний, яким ви зможете ідентифікувати себе і отримувати послуги від держави, у тому числі через інтернет та через електронний підпис ", - додав Яценюк.

Як зазначив зі свого боку голова Державної міграційної служби Максим Соколюк, термін дії цього документа - 10 років.

"Що буде через два-три роки? Ми рухаємося уперед, ми бажаємо мати, і я знаю, що ви бажаєте мати електронний цифровий підпис. Ви всі працюєте в інтернеті, ви не бажаєте ходити до державних органів та стояти там у чергах. ЕЦП- це зручно, це просто", - сказав він. Прем'єр-міністр з цього приводу заявив, що вже скоро електронний цифровий підпис з'явиться на паспорті громадянина Україна.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-