У Борисполі обіцяють паспортний контроль за п`ять секунд

У Борисполі обіцяють паспортний контроль за п`ять секунд

3134
Ukrinform
Держприкордонслужба запроваджує спрощену процедуру проходження прикордонного контролю, завдяки якій українці по прибуттю в аеропорт "Бориспіль" зможуть пройти паспортний контроль за три - п'ять секунд.

Таку інформацію оприлюднила журналістам у "Борисполі", представляючи цю систему, заступник начальника відділу прикордонного контролю аеропорту Вікторія Громова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нові впровадження системи прикордонного контролю дадуть змогу пройти лінію кордону українцям, які прибувають на Батьківщину, за три - п'ять секунд», - сказала Громова.

Вона повідомила, що система спрощення прикордонного контролю стосуватиметься лише тих українців, які повертаються із-за кордону.

За її словами, спрощення порядку полягає в тому, що авіакомпанії-перевізники, під час відправлення рейсу з аеропортів відправлення, негайно надсилають на спеціальну адресу Держприкордонслужби списки пасажирів, які включають всі паспортні дані. Ці списки отримуються завчасно, і до прильоту пасажирів всі їхні дані перевірені за базами даних Держприкордонслужби та Інтерполу. «І коли пасажир прибув в аеропорт, він проходить лінію паспортного контролю за секунди, бо його дані вже перевірені і звіряються лише фото в паспорті з особою пред'явника», - пояснила Громова.

Вона додала, що ця система для прикордонників не нова, її вже використовували під час Євро-2012. Наразі вона удосконалена і готується до впровадження.

Громова також повідомила, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, «що наразі - це експеримент, який триватиме до 27 січня».

Після цієї дати система запрацює.

«Вже понад тисячу українців скористалися системою біометричного контролю», - сказала Громова.

За її словами, на даний час, ця система знаходиться у режимі тестування, що триватиме до 30 квітня.

Наразі вивчається питання щодо застосування системи і до власників біометричних паспортів іноземних країн. Однак, вона зауважила, що це питання треба вирішувати на законодавчому рівні.

До системи біометричного контролю входять технічні засоби та програмне забезпечення із розпізнавання обличчя і відбитків пальців особи, інші технічні засоби, що забезпечують контроль за переміщенням пасажирів. Зокрема, це - датчики, система блокування порушника, камери розпізнавання обличчя тощо. Обслуговування та контроль перетину держконтролю пасажирами і застосування даної системи здійснюються лише одним військовослужбовцем, який одночасно може контролювати від одного до п'яти електронних воріт.

Громова зауважила, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, що наразі система біометричного контролю діє лише у "Борисполі".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-