Викрито групу лотерейних шахраїв

Викрито групу лотерейних шахраїв

1693
Укрінформ
На Львівщині викрито групу лотерейних шахраїв з 9 осіб, серед яких були відповідальні працівники державних лотерей.

Як повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції, зловмисники за рік привласнили 2 млн грн, отримуючи в різних областях країни кошти за підробленими лотерейними білетами.

"Учасники групи підробляли виграшні державні лотерейні білети. Гроші одержували як у бухгалтерії товариства, так і через термінали. До складу злочинного угрупування входили працівники товариства та мешканці Львівської області. Всім особам оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що група складалась з 9-х осіб: організатор - регіональний менеджер-консультант державних лотерей, три бухгалтери цього ж товариства та ще 5 мешканців області.

"Очільник злочинної групи займалась збором виграшних лотерейних білетів, однак не проводила їх через термінали та не відображала виграші у спеціальній програмі. Для подвійного одержання виграшу залучила свого співмешканця та ще двох осіб. Зазначені особи виготовляли дублікати білетів лотереї.

Процес отримання грошей проходив у два етапи. На першому етапі, два громадянина за оригінальними білетами у бухгалтеріях регіональних представництв отримували свій виграш. Одночасно "підключались" бухгалтери, які вписували дані підставних переможців. В свою чергу, відомості про виграш не вносились ними у спеціалізовану базу.

Під час другого етапу за виготовленими копіями виграшних білетів співмешканець та двоє учасників групи отримували повторні виплати через термінали на торгових точках оператора державної лотереї", - розповіли правоохоронці.

Злочинне угрупування діяло на території Львівської, Рівненської, Тернопільської та Закарпатської областей і впродовж 2014 року привласнило майже 2 мільйони гривень. Це підтверджується судово-бухгалтерською експертизою.

Також встановлено, що за одержані кошти організатор придбала у Львові квартиру.

На даний час всім учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні цілої низки  кримінальних правопорушень.

Організатору та трьом членам злочинної групи було обрано міру запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у 600 тисяч гривень, яка була сплачена фігурантами справи.

Відносно двох бухгалтерів матеріали кримінального провадження вже направлено до суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-