Більше половини опитаних кримчан висловилися

Більше половини опитаних кримчан висловилися "за" блокаду півострова

3159
Укрінформ
Більше половини опитаних кримчан підтримують громадянську блокаду Криму і вважають, що основним аргументом на її користь є те, що торгувати з окупантами української території аморально.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив співробітник Дослідницького центру SPHERA Олександр Шульга.

«Більше половини кримчан-респондентів, які мешкають на півострові і переїхали на материкову Україну, вважають що громадянська блокада Криму виправдана. Протилежної думки дотримується чверть опитаних», - повідомив Шульга.

За його словами, головними аргументом на користь блокади є те, що «неетично торгувати з тими, хто окуповував українську територію».

Друга найбільш популярна думка опитаних - блокада зупинила корупційні схеми олігархів і не дала їм заробляти на тому, що «окупаційна влада перевозила через Крим і торгувала в Росії українськими контрабандними товарами».

Частина респондентів вважає, що блокада Криму «дає можливість подорожчання Криму для Росії і таким чином прискорює його деокупацію».

Четвертий мотив на користь блокади - «вона повернула питання Криму до порядку денного України і світової спільноти» і таким чином розв'язала інформаційну проблему Криму, про окупацію якого вже стали забувати.

Деяка частина респондентів підтримала блокаду, оскільки вважають, що «Крим ресурсно залежний від України регіон».

І шостий аргумент на користь акції - необхідність тиску на кримську владу і вимога припинення політичного переслідування проукраїнськи налаштованих активістів, повідомив експерт.

«Ті, хто не підтримував блокаду Криму, а це чверть опитаних, вважають, що вона не вплине на економіку Криму, а в першу чергу позначиться на простих кримчанах», - розповів Шульга.

При цьому опитані, як з аргументами «за» блокаду, так і «проти» неї, вважають, що якби блокада була влаштована з самого початку анексії Криму, то вона мала б більший результат і ефект.

У ході дослідження було опитано 116 осіб - як тих, хто постійно мешкають у Криму, так і осіб, які нещодавно переїхали на материкову Україну. Частину респондентів опитано методом «face to face», частина присилали свої відповіді електронною поштою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-