Пластикові паспорти вже видають

Пластикові паспорти вже видають

Укрінформ
Міграційна служба 11 січня розпочала видачу паспорта громадянина України у вигляді безконтактної пластикової картки (так званої ID-картки) для осіб, які досягли 16-річного віку й отримують паспорт вперше. Громадянам, які захочуть замінити свої паперові паспорти на ID-картки, треба ще дочекатися ухвалення відповідного закону народними депутатами.

Видаватимуть ID-картки 16-річним громадянам безкоштовно, проте отримати їх вони зможуть лише, якщо відділення міграційної служби відповідно до реєстрації місця проживання вже забезпечено необхідним обладнанням. Якщо ж такого обладнання відділення ще не отримало, то 16-річному видаватимуть звичайний паперовий паспорт.

Водночас для проведення процедури заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки необхідно, аби Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект №3224 про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус.

За словами голови Державної міграційної служби Максима Соколюка, паспорт у вигляді безконтактної пластикової картки є значно захищенішим від підроблення та призначений для підтвердження особи та її громадянства на території України.

ID-картка матиме вбудований електронний безконтактний чіп, на який записуватимуться персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Внесення цифрового електронного підпису, ідентифікаційного коду та іншої інформації, за даними голови ДМС, є технічно можливим, але потребує законодавчого регулювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-