Першими пластикові паспорти отримають 16-річні українці

Першими пластикові паспорти отримають 16-річні українці

8053
Ukrinform
Міграційна служба 11 січня розпочинає видачу паспорта громадянина України у вигляді безконтактної пластикової картки, так званої ID-картки для осіб, які досягли 16-річного віку й отримують паспорт вперше. Громадянам, які захочуть замінити свої паперові паспорти на ID-картки, треба ще дочекатися ухвалення відповідного закону народними депутатами.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомив голова Державної міграційної служби Максим Соколюк.

«На сьогоднішній день ми оформлюємо (ID-картки - ред.) 16-річним. Решті ми оформлюватимемо з січня-лютого», - сказав він.

Соколюк підкреслив, що видаватимуть ID-картки 16-річним громадянам безкоштовно, проте отримати їх вони зможуть лише, якщо відділення міграційної служби відповідно до реєстрації місця проживання вже забезпечено необхідних обладнанням. Якщо ж такого обладнання відділення ще не отримало, то, за словами голови ДМС, 16-річному видаватимуть звичайний паперовий паспорт.

«Міграційна служба має більш, ніж 600 підрозділів по всій Україні. Ми розподілили закуплене обладнання рівномірно по всій території, аби громадяни не мали незручностей під час оформлення. На сьогоднішній день близько 800 робочих станцій у 330 підрозділах міграційної служби по всій країні оснащені цим обладнанням», - зауважив Соколюк.

Крім того, він зазначив, що для проведення процедури заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки необхідно, аби Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект 3224 про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. При цьому голова ДМС висловив сподівання, що цей закон парламент прийме вже наприкінці січня чи на початку лютого.

Соколюк розповів, що паспорт у вигляді безконтактної пластикової картки є значно захищенішим від підроблення та призначений для підтвердження особи та її громадянства на території України, проте не виключив, що згодом, із запровадженням безвізового режиму з ЄС, українці зможуть використовувати такі паспорти і для поїздок за кордон.

Він також додав, що ID-картка матиме вбудований електронний безконтактний чіп, на який записуватимуться персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Внесення цифрового електронного підпису, ідентифікаційного коду та іншої інформації, за даними голови ДМС, є технічно можливим, але потребує законодавчого регулювання.

Соколюк розраховує на заміну всіх паперових паспортів на ID-картки протягом наступних 4 років. Він зауважив, що у цьогорічний Держбюджет для впровадження пластикових карток замість паспортів-книжечок закладено 50 млн гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>