Бойовики катують навіть вагітних - правозахисники

Бойовики катують навіть вагітних - правозахисники

1634
Ukrinform
Більшість українських полонених піддавались катуванню та жорстокому поводженню у місцях несвободи на непідконтрольній українському урядові території Донецької та Луганської областей. 

Про це свідчать дані звіту, який оприлюдинили у п'ятницю під час "круглого столу" в Укрінформі представники громадських організацій та ініціатив спільно з представником офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

"Правозахисники опитали понад 150 осіб, що перебували у незаконних місцях позбавлення волі. Так, згідно з цими свідченнями, 86% опитаних осіб, позбавлених волі у зв'язку з участю в збройному конфлікті, та 50% цивільних осіб були піддані катуванню та жорстокому поводженню на території так званих "ДНР" та "ЛНР". А це вказує на надмірну поширеність такої практики", - сказав керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко.

За словами представника омбудсмена з питань реалізації національного превентивного механізму, співавтора моніторингу Юрія Бєлоусова, в ході дослідження вдалося отримати інформацію лише про 79 місць несвободи на неконтрольованих територіях, хоча насправді місць позбавлення волі в "ДНР" та "ЛНР" набагато більше.

"Свідчення потерпілих вказують на існування значно ширшої мережі неофіційних місць тримання, через які пройшли щонайменше 2736 осіб, звільнення яких зафіксовано українськими органами влади станом на 1 жовтня 2015 року. Характерно, що зазначені місця залишаються поза будь-яким зовнішнім контролем. А в такій ситуації людина позбавлена всіх гарантій захисту від неналежного поводження", - зазначив Бєлоусов.

При цьому він додав, що у 44% випадків керували проведенням допитів та організовували охорону місць несвободи кадрові військовослужбовці та найманці з Російської Федерації. "Непоодинокими є також випадки затримання жінок та знущання над ними, у тому числі над вагітними та похилого віку", - підсумував Бєлоусов.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-