Переселенці потребують допомоги держави у працевлаштуванні - Урядовий контактний центр

Переселенці потребують допомоги держави у працевлаштуванні - Урядовий контактний центр

Укрінформ
Ситуація на ринку праці в країні залишається напруженою та супроводжується скороченням попиту на робочу силу.

Як інформує Державна служба статистики України, рівень безробіття, за методологією Міжнародної організації праці, у першому півріччі 2015 року становив 9,2% економічно активного населення, у тому числі серед молоді до 25 років - 21% економічно активного населення відповідного віку. 

Збройний конфлікт у східних регіонах України та тимчасова окупація Автономної Республіки Крим спричинили зростання внутрішньої міграції на території України. Значна частина населення Донецької та Луганської областей, а також АР Крим змушена була залишити свої місця проживання. Тож, в умовах невизначеності щодо подальшого місця проживання, внутрішньо переміщені особи не завжди відразу звертаються за допомогою у працевлаштуванні, а роблять спроби самостійно вирішити проблему з пошуком роботи. Проведення щомісячних опитувань, запроваджених Державною службою зайнятості з березня поточного року, показало такі результати: 25% опитаних планують розпочати пошук роботи пізніше, оскільки наразі не готові приступити до роботи; 22% - мають роботу або були фізичною особою-підприємцем; 17% - не готові працювати у зв'язку з необхідністю догляду за дітьми та хворими; 15% - планують повернення до місця постійного проживання; 10% - не готові працювати з різних причин, зокрема, вступили до навчального закладу, є фінансово незалежними тощо; 8% - повідомили про неготовність працювати за станом здоров'я; 3% - не бажають розірвати попередні трудові відносини.

Верховна Рада України у березні поточного року ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб", який містить низку заходів щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб з числа зареєстрованих безробітних. Відповідно до Закону, за працевлаштування осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території, зони проведення антитерористичної операції чи надзвичайної ситуації, роботодавцям надається компенсація витрат на оплату праці таких осіб тривалістю до 6 місяців, а в залежності від ситуації на ринку праці регіону - до 12 місяців. При цьому на роботодавця покладається обов'язок забезпечити зайнятість таких осіб протягом періоду, вдвічі більшого, ніж виплата компенсації. Крім того, Закон передбачає надання зареєстрованому безробітному компенсацію витрат на переїзд до місцевості, де він працюватиме, та витрат на проходження медичного або наркологічного огляду, якщо це потрібно для працевлаштування.

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру (Центр), з початку 2015 року з питань працевлаштування зареєстровано понад 2000 звернень, з них майже 600 - від внутрішньо переміщених осіб.

Заявники порушували питання розв'язання проблем зайнятості переселенців, реєстрації в центрах зайнятості за фактичним місцем проживання з призначенням допомоги по безробіттю. Також вони просили роз'яснити порядок взяття на облік за умов відсутності трудової книжки, що залишилася на попередньому місці роботі, та інших необхідних документів.

Завдяки зверненню на урядову "гарячу лінію" проблеми багатьох переселенців були вирішені. Так, заявницю, яка наразі проживає у м. Маріуполь Донецької області, було влаштовано на роботу оператором котельної ККП "Маріупольтепломережа". Переселенка з м. Луганськ просила допомогти знайти роботу у Києві, де вона тимчасово проживає. За сприяння Київського міського центру зайнятості та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації заявницю працевлаштовано на посаду керівника гуртка однієї із спеціалізованих шкіл Деснянського району столиці.

Вимушена переселенка з Донецької області після невдалих спроб самостійно працевлаштуватися (за спеціальністю - швачка) у Харкові звернулася по допомогу на урядову "гарячу лінію". Харківським обласним центром зайнятості було надано заявниці перелік актуальних вакансій за зазначеною професією. Під час зворотного зв'язку жінка повідомила, що їй допомогли працевлаштуватися швачкою, та висловила подяку.

Водночас жителі Донбасу, які перебувають на обліку за тимчасовим місцем проживання, зверталися з приводу призначення і перерахунку розміру допомоги по безробіттю, оскільки у багатьох випадках вони не могли надати всі необхідні документи. Так, повністю задоволено прохання заявниці з м. Донецьк стосовно перерахунку зазначеної допомоги, оскільки вона не погодилась з розміром допомоги, призначеної Одеським міським центром зайнятості. На підставі даних Державного реєстру, Одеським міським центром зайнятості було прийнято нове рішення про призначення заявниці допомоги по безробіттю відповідно до ч. 1,3,4 ст. 22 та ч.1 ст. 23 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" залежно від страхового стажу.

За період з 6 по 12 листопада 2015 року на урядову "гарячу лінію" надійшло 64 тисячі 536 дзвінків, а також 662 громадянина звернулися через Інтернет.

Урядова "гаряча лінія" працює цілодобово за номером: 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарного телефону).

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової "гарячої лінії": +38(044)284-19-15. Киянам надається прямий міський телефон "гарячої лінії" за номером: 284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Центру. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-